MEDIA: Ustalone. Manchester City finalizuje hitowy transfer!

9 miesięcy temu
MEDIA: Ustalone. Manchester City finalizuje hitowy transfer!

Jorginho lada dzień ma zostać nowym piłkarzem Manchesteru City.

Kilka tygodni trwały negocjacje pomiędzy „Obywatelami” a SSC Napoli, ale wszystko wskazuje na to, ze w końcu zmierzają one do końca. Aurelio De Laurentiis, prezydent „Partenopeich” potwierdził w ostatnim wywiadzie dla „Corriere dello Sport”, że porozumienie jest już blisko, a teraz dziennik przekonuje, iż niemalże wszystko zostało ustalone.

Do finalizacji transferu brakuje już tylko drobnych szczegółów, ale według włoskich dziennikarzy możemy mówić o porozumieniu między klubami. Napoli potwierdziło wcześniej, że oferta w wysokości 45 milionów euro została odrzucona. City zdecydowało się jednak podwyższyć swoją propozycję i ta została w końcu przyjęta.

Podstawowa kwota transferu ma wynieść 53-55 milionów euro. Do tego Napoli może liczyć na dodatkowy zysk w postaci różnego rodzaju bonusów zależnych od dyspozycji piłkarza i sukcesów drużyny. Ponadto zespoły porozumiały się, że przy okazji dokonania transakcji zagrają ze sobą również mecz towarzyski. Znaczna część z przychodów związanych z jego organizacją ma trafić do kasy „Vesuvianich”.

Transfer oznacza dla Napoli znaczny zysk, biorąc pod uwagę, iż Jorginho trafił na Stadio San Paolo w 2014 roku z Hellasu Verona za osiem milionów euro. Od tamtej pory gracz znacznie się rozwinął, a dzięki otrzymaniu włoskiego obywatelstwa miał też okazję reprezentować kadrę „Azzurrich”. Swoją przygodę w Neapolu kończy z 160 występami na koncie, w których zanotował sześć goli i 14 asyst.

Aktualnie piłkarz przebywa na wakacjach w swojej ojczyźnie - Brazylii. Tam oczekuje na wiadomość, która pozwoli mu udać się do Anglii, gdzie przejdzie obowiązkowe testy medyczne i podpisze kontrakt z nowym zespołem. Napoli z kolei nie musi się już martwić o następcę pomocnika, bowiem dogadany jest już transfer Fabiána Ruiza.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Jorginho Jorge Luiz Frello Filho Manchester City FC SSC Napoli Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.