OFICJALNIE: Miała być Premier League, zagra w Szachtarze!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Miała być Premier League, zagra w Szachtarze!
fot. Szachtar Donieck

Szachtar Donieck poinformował o pozyskaniu Maycona.

Maycon de Andrade Barberan, bo tak brzmi pełne nazwisko brazylijskiego pomocnika, związał się z ukraińskim klubem umową do 30 czerwca 2023 roku.

20-latek do tej pory występował w Corinthians. Bilans utalentowanego pomocnika w pierwszym zespole rodzimego klubu to 60 spotkań, dwa trafienia i pięć asyst. W sezonie 2017 brazylijskiej ekstraklasy opuścił on raptem dwie ligowe kolejki, dokładając dużą cegiełkę do mistrzostwa kraju dla Corinthians. W nowych rozgrywkach zdążył pojawić się na murawie dziewięciokrotnie. 

Reprezentant Brazylii do lat 20 od dawna znajdował się na celownikach europejskich klubów. Przez długi czas był on kuszony przez Arsenal, a zainteresowanie jego pozyskaniem wykazywało również Napoli. Ostatecznie padło na Szachtar. 

- Obserwowaliśmy go przez prawie rok. Już zimą wiedzieliśmy, że Fred odejdzie z klubu (przeszedł do Manchesteru United - red.) i z dużym wyprzedzeniem doszliśmy do porozumienia z Corinthians. Dzisiaj podpisaliśmy umowę. Maycon jest jednym z najlepszych brazylijskich zawodników młodego pokolenia na swojej pozycji. Wierzymy, że osiągnie poziom Freda, a być może będzie jeszcze lepszy - powiedział dyrektor generalny mistrza Ukrainy, Siergiej Pałkin. 

W ten weekend Szachtar jest bardzo aktywny, jeśli chodzi o transfery. W sobotę potwierdził on pozyskanie
Fernando, a w międzyczasie poinformował, że drużynę wzmocni też Ołeksij Szewczenko (26-letni bramkarz, do niedawna grał w Karpatach Lwów).
ŹRÓDŁO
Szachtar Donieck
TAGI: Oficjalnie Brazylia Ukraina Szachtar Donieck Corinthians São Paulo Maycon de Andrade Barberan FK Karpaty Lwów Ołeksij Szewczenko
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.