60 milionów funtów za Williana

6 miesięcy temu 60 milionów funtów za Williana
fot. FotoPyk

Manchester United zamierza złożyć ofertę wykupienia Williana z Chelsea.

Nie stanowi tajemnicy, że obecny menadżer „Czerwonych Diabłów”, José Mourinho, jest fanem talentu Brazylijczyka. W przeszłości obaj panowie już ze sobą pracowali, kiedy w latach 2013-2015 portugalski szkoleniowiec stał za sterami londyńskiej drużyny po raz drugi w karierze. Pierwsza jego kadencja na Stamford Bridge przypada na lata 2004-2007. Łącznie z ekipą „The Blues” zdobył on trzy mistrzostwa Anglii, raz triumfował w krajowym pucharze i cztery razy w Pucharze Ligi Angielskiej.

Pierwsze doniesienia o planach sprowadzenia niezadowolonego ze swojej pozycji w Chelsea Williana na Old Trafford pojawiły się już miesiąc temu. Teraz media podają informację o konkretnych działaniach klubu z Manchesteru. Szefowie United przygotowują ofertę wykupu 29-latka za kwotę 60 milionów funtów, czyli nieco ponad 68 milionów euro. 

Willian nie cieszył się w minionym sezonie wielkim zaufaniem menadżera Chelsea, Antonio Conte, pomimo znakomitej formy, którą doceniali zarówno kibice, jak i koledzy z drużyny. Brazylijczyk nie bez powodu został wybrany graczem roku w londyńskim klubie. 29-latek zyskał za to uznanie w oczach selekcjonera brazylijskiej kadry i zaczął w wyjściowym składzie pierwszy mecz „Canarinhos” na mundialu (1:1 ze Szwajcarią). 

W całym minionym sezonie w barwach Chelsea Willian wystąpił w 55 meczach, strzelając 13 goli i notując 12 asyst. 


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Willian Brazylia Manchester United FC Anglia Chelsea FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.