OFICJALNIE: Arsenal sprowadził następcę Čecha

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Arsenal sprowadził następcę Čecha
fot. Arsenal FC

Arsenal poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o pozyskaniu Bernda Leno.

Po kilku sezonach bardzo dobrej gry w Bayerze 04 Leverkusen, Bernd Leno zdecydował się na opuszczenie ekipy „Aptekarzy”. Pozyskał go Arsenal, który miał za niego zapłacić 25 milionów euro. 

Leno zadebiutował w seniorskiej piłce już w 2011 roku, a niedługo potem został najmłodszym bramkarzem w historii Ligi Mistrzów, wybiegając w podstawowym składzie Bayeru na mecz z Chelsea. Niemiec miał wówczas zaledwie 19 lat i 193 dni. Choć ten rekord został już od tamtego momentu poprawiony, to wciąż robi spore wrażenie.

Na temat reprezentanta Niemiec wypowiedział się już menadżer „Kanonierów”, Unai Emery. Hiszpan powiedział: - Jesteśmy zadowoleni z powodu pozyskania Bernda Leno. Bernd to bramkarz o wysokiej jakości i dużym doświadczeniu. Był jednym z najlepszych zawodników i pierwszym wyborem w Leverkusen, klubie z Bundesligi, przez ostatnie siedem lat. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani, że Bernd wybrał Arsenal i nie możemy się doczekać na współpracę z nim, która rozpocznie się niebawem od przygotowań do sezonu.

W dotychczasowej karierze wychowanek Stuttgartu zanotował 233 spotkania w Bundeslidze i ogólnie 304 oficjalne spotkania w barwach Bayeru 04 Leverkusen.

Jak wcześniej informowały media, Leno jest szykowany na pierwszego bramkarza Arsenalu. Ma bezpośrednio zastąpić Petra Čecha.


ŹRÓDŁO
Arsenal FC
TAGI: Oficjalnie Niemcy Anglia Arsenal FC Bernd Leno Bayer 04 Leverkusen
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.