OFICJALNIE: Czas potwierdzić wartość w mocniejszej lidze. Nowy klub Kluiverta!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Czas potwierdzić wartość w mocniejszej lidze. Nowy klub Kluiverta!
fot. Instagram [Justin Kluivert]

Roma potwierdziła transfer Justina Kluiverta.

Testy medyczne 19-letniego lewoskrzydłowego przed przenosinami do rzymskiego klubu były anonsowane już kilka dni temu. Jednokrotny reprezentant Holandii, który do tej pory grał w Ajaksie, przeszedł je i związał się z nowym klubem kontraktem do 30 czerwca 2023 roku.

Roma potwierdziła, że zapłaciła za Kluiverta 17,25 miliona euro. W umowę między klubami wpisano jednak kilka klauzul dotyczących występów młodego zawodnika, przez które powyższa kwota będzie mogła wzrosnąć o 1,5 miliona euro. Jeśli Roma sprzeda w przyszłości Kluiverta za więcej niż 25 milionów euro, Ajax otrzyma też 10 procent różnicy między wartością transakcji a tą kwotą. Maksymalnie amsterdamczycy będą mogli jednak liczyć na cztery miliony euro.

- Czuję się bardzo dobrze. Trafiłem do świetnego klubu i nie mogę doczekać się występów w jego barwach - powiedział 19-latek po parafowaniu umowy. Dodajmy, że wzbudzał on zainteresowanie wielu czołowych europejskich zespołów.

Syn legendarnego reprezentanta Holandii, Patricka, jest wychowankiem Ajaksu. W jego pierwszym zespole zadebiutował na początku zeszłego roku. Bilans 19-latka z poprzedniego sezonu Eredivisie to 30 spotkań, 10 trafień i pięć asyst.

Przed pozyskaniem Kluiverta Roma tego lata potwierdziła już transfery Ivána Marcano (do tej pory FC Porto), Ante Ćoricia (Dinamo Zagrzeb) oraz Bryana Cristante (wypożyczenie z Atalanty).ŹRÓDŁO
Roma
TAGI: Oficjalnie AS Roma Ajax Amsterdam Holandia Włochy Justin Kluivert
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.