Maradona chce wyjaśnić nieprzyjemną sytuację. 10 tysięcy dolarów nagrody

7 miesięcy temu
Maradona chce wyjaśnić nieprzyjemną sytuację. 10 tysięcy dolarów nagrody

Diego Maradona i jego przedstawiciele postanowili znaleźć osobę odpowiedzialną za pojawienie się informacji o rzekomej śmierci Argentyńczyka.

We wtorek reprezentacja Argentyny pokonała Nigerię 2:1, rzutem na taśmę awansując do fazy pucharowej Mistrzostw Świata. Po ostatnim gwizdku najwięcej mówiło się jednak właśnie o Maradonie.

Legenda światowego futbolu „błyszczała” w zasadzie przez całe spotkanie, m.in. szalejąc z radości po bramkach zdobywanych przez swoich rodaków. Tuż po nim Maradona musiał z kolei trafić pod skrzydła lekarzy. Sprawa wyglądała poważnie, ale 57-latek szybko dał do zrozumienia, że nic mu nie jest.

„W przerwie meczu z Nigerią poczułem silny ból w szyi i doznałem dekompensacji. Zajął się mną lekarz i polecił, bym udał się do domu jeszcze przed drugą połową, ale chciałem zostać, ponieważ Argentyna wiele ryzykowała. Jak niby mógłbym wyjść ze stadionu? Całusy dla wszystkim, dzięki za wsparcie!” - napisał m.in. Maradona.

W międzyczasie pojawiało się wiele informacji na jego temat. Nie brakowało doniesień sugerujących, że były znakomity piłkarz zmarł. W sieci pojawiły się m.in. dwa nagrania dźwiękowe na ten temat.

Argentyńczyk postawił spróbować zawalczyć z fake newsami i wyznaczył nagrodę w wysokości 300 tysięcy peso argentyńskich (nieco ponad 10 tysięcy dolarów) za pomoc w namierzeniu ich autora.

- Nagrodę otrzyma osoba, która przekaże informacje na jego temat. Często uważa się, że w podobnych sytuacjach nic nie można zrobić. Wiem jednak, że odnalezienie pierwotnego autora nagrań nie jest niemożliwe. Ktoś musi nas jednak nakierować - powiedział prawnik Maradony.ŹRÓDŁO
Goal.com I Infobae
TAGI: Diego Maradona Argentyna MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.