Holendrzy pewni. Parzyszek o krok od Ekstraklasy!

6 miesięcy temu Holendrzy pewni. Parzyszek o krok od Ekstraklasy!
fot. PEC Zwolle

Holenderskie media informują, że Piotr Parzyszek w najbliższych dniach przeniesie się do LOTTO Ekstraklasy.

Piotr Parzyszek po wielu latach na boiskach w Holandii, Anglii i Belgii spróbuje swoich sił w Ekstraklasie. Zgodnie z informacjami holenderskich dziennikarzy, 24-letni (25 lat skończy we wrześniu) napastnik podpisze trzyletni kontrakt z Piastem Gliwice. Śląski zespół powinien potwierdzić ten transfer już w najbliższy poniedziałek.

Parzyszek w ostatnim sezonie Eredivisie zdobył tylko 5 trafień w 23 spotkaniach w barwach PEC Zwolle. W dotychczasowej karierze nie miał on okazji do gry w Polsce. 24-latek urodzony w Toruniu od najmłodszych lat kształcił się w małych klubach w Holandii. Do pierwszego dużego przeniósł się w 2007 roku, gdy dołączył do De Graafschap.

Na początku kariery Parzyszek zdobywał bardzo dużo bramek na drugim poziomie rozgrywkowym w Holandii, ale po odejściu do Charltonu zanotował tylko jeden mecz w Championship. Odbudował się w belgijskim VV St. Truiden (drugi poziom rozgrywkowy), po czym odszedł do zespołu z duńskiej ekstraklasy, Randers FC, gdzie nie potrafił potwierdzić swojej klasy.

24-latek miał spróbować odbudować się po raz kolejny w ukochanym De Graafschap, ale zaczął zdobywać bramki dopiero wtedy, gdy klub spadł z Eredivisie. W sumie uzbierał 25 bramek i 5 asyst w 38 meczach, co zaowocowało transferem do PEC Zwolle.

Zgodnie z informacjami holenderskich dziennikarzy, o Parzyszka starają się również kluby z Danii i Turcji.


ŹRÓDŁO
De Stentor
TAGI: Polska Holandia Piotr Parzyszek PEC Zwolle Piast Gliwice
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.