Porozumienie Kevina-Prince'a Boatenga. Wielki powrót!

6 miesięcy temu Porozumienie Kevina-Prince'a Boatenga. Wielki powrót!
fot. UD Las Palmas

Kevin-Prince Boateng osiągnął porozumienie z nowym klubem.

Ghańczyk spędził ostatni sezon w Eintrachcie Frankfurt i był podstawowym zawodnikiem drużyny, która dość niespodziewanie sięgnęła po Puchar Niemiec kosztem Bayernu Monachium. Kontrakt pomocnika obowiązuje do połowy 2020 roku, ale wygląda na to, że już tego lata zawodnik może zmienić klub. Według informacji podawanych przez „Sky Sport Italia” 31-latek wraca do Serie A.

Nowym pracodawcą Boatenga ma być Sassuolo. Włoscy dziennikarze donoszą, iż sprawa jest już w zasadzie przesądzona, bowiem strony zdołały osiągnąć porozumienie. Piłkarz ma podpisać z „Neroverdimi” kontrakt, który zwiąże go z klubem na trzy kolejne sezony.

Obecnie trwają jeszcze rozmowy pomiędzy ekipą z Mapei Stadium oraz Eintrachtem. Również te negocjacje są jednak w zaawansowanej fazie i strony ustalają już ostatnie szczegóły. Kiedy kluby uzgodnią wszystkie warunki transferu, co powinno nastąpić niedługo, transakcja zostanie oficjalnie potwierdzona.

Dla Boatenga oznacza to powrót na włoskie boiska po dwóch latach. Wcześniej zawodnik występował w Serie A dwukrotnie w barwach Milanu. Pierwszy pobyt przypadł na lata 2010-2013. Gracz prezentował się wtedy z dobrej strony i znacząco przyczynił się do zdobytych trofeów: mistrzostwa oraz Superpucharu Włoch. Później Ghańczyk wrócił jeszcze do „Rossonerich” po przygodzie z Schalke, lecz sezon 2015/16 nie był dla niego już tak udany.

Łącznie na boiskach Serie A Boateng pojawił się 85 razy. Zdobył 11 bramek, do których dołożył 13 asyst.ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia
TAGI: Kevin-Prince Boateng US Sassuolo Eintracht Frankfurt Ghana Niemcy Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.