OFICJALNIE: Eintracht Frankfurt sięga po talent z Francji

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Eintracht Frankfurt sięga po talent z Francji

Eintracht Frankfurt pozyskał na zasadzie transferu definitywnego uzdolnionego francuskiego defensora.

„Die Adler” postanowili zainwestować w przyszłość i sprowadzili do siebie Evana N'Dickę. Niezwykle utalentowany obrońca zdecydował się opuścić szeregi Auxerre, aby spróbować swoich sił w mocniejszym zespole i lidze.

18-letni zawodnik po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z Eintrachtem Frankfurt do końca czerwca 2023 roku. Nieoficjalnie mówi się, że jego poprzedni pracodawca zarobił na jego sprzedaży milion euro oraz zagwarantował się pewien procent od jego kolejnego transferu.

- Evan jest młodym piłkarzem, ale już bardzo dojrzałym jak na swój wiek. Jest dobrze wyszkolony i imponuje szybkością oraz skocznością. Auxerre słynie z dobrej pracy z młodzieżom, dlatego dostaniemy w pełny taktycznie wyszkolonego gracza - powiedział Fredi Bobic, dyrektor sportowy niemieckiego klubu.

Utalentowany defensor w nagrodę za robione postępy został w trakcie sezonu 2016/2017 włączony do pierwszej kadry Auxerre i od tego czasu zdołał rozegrać szesnaście spotkań dla klubu występującego na zapleczu Ligue 1.

Evan N'Dicka może się ponadto pochwalić występami w młodzieżowej reprezentacji Francji w różnych kategoriach wiekowych. W ostatnim czasie udało mu się zadebiutować w drużynie narodowej do lat 20.

Środkowy obrońca nie znalazł się jednak w kadrze „Trójkolorowych” na zbliżające się Mistrzostw Europy U-19, ale niewykluczone, że wróci do niej po wywalczeniu przez jego kolegów awansu na Mistrzostwa Świata U-20, które w czerwcu 2019 roku odbędą się w Polsce.ŹRÓDŁO
Eintracht Frankfurt
TAGI: Oficjalnie Obite Evan N'Dicka AJ Auxerre Eintracht Frankfurt Niemcy Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.