OFICJALNIE: Nowy napastnik Atalanty. Rekord transferowy!

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Nowy napastnik Atalanty. Rekord transferowy!

Klub z Bergamo poinformował o pozyskaniu ósmego zawodnika w trwającym letnim okienku transferowym.

Przedstawiciele ekipy ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia mają za sobą niezwykle pracowity okres i właśnie wydali komunikat potwierdzający zrealizowanie przez nich największego transferu w historii klubu za sprawą pozyskania Duvána Zapaty z Sampdorii.

Reprezentant Kolumbii dołączył do Atalanty na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu. Włoskie media są przekonane, że już teraz klub z Bergamo przelał na konto drużyny z Genui aż 14 milionów euro, co by oznaczało pobicie ich dotychczasowego rekordu transferowego.

Poprzednio mianem najdroższego zawodnika sprowadzonego przez ekipę ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia mógł pochwalić się Marten de Roon, który przed startem minionego sezonu przeniósł się do zespołu z Serie A za 13,5 miliona euro z Middlesbrough.

Wspomniana wyżej kwota przeznaczona na pozyskanie 27-letniego zawodnika będzie mogła jeszcze wzrosnąć o dodatkowe 12 milionów euro po jego definitywnym wykupie z Sampdorii, która z kolei po zakończeniu poprzednich rozgrywek zrealizowała jego transfer z Napoli po przelaniu na konto ligowego rywala 17 milionów euro.

Odejście Duvána Zapaty z pewnością ucieszyło Dawida Kownackiego, który tym samym stracił poważnego konkurenta do gry w pierwszym składzie „Blucerchiati”.

Kolumbijczyk w trakcie swojego rocznego pobytu w drużynie z Genui rozegrał dla niej 32 spotkania, w których strzelił jedenaście bramek oraz zanotował sześć asyst.

27-letni napastnik jest już ósmym letnim wzmocnieniem Atalanty. Przed nim kontrakty z klubem z Bergamo podpisali Marco Varnier, Arkadiusz Reca, Pierluigi Gollini, Marco Carraro, Marco Tumminello, Bryan Cristante i Davide Bettella.ŹRÓDŁO
Atalanta Bergamo
TAGI: Oficjalnie Duván Esteban Zapata Banguera Atalanta Bergamo UC Sampdoria Kolumbia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.