Gigant szykuje ofertę za Bonucciego!

7 miesięcy temu
Gigant szykuje ofertę za Bonucciego!
fot. FotoPyk

Leonardo Bonucci może w ciągu kilkunastu najbliższych dni pożegnać się z Milanem.

Doświadczony obrońca przeniósł się przed startem minionego sezonu z Juventusu do ekipy z San Siro za ponad 40 milionów euro.

31-latek zdecydował się na taki dość niespodziewany krok z powodu chęci podjęcia nowego wyzwania i przedstawienia mu ambitnego planu odbudowy potęgi „Rossonerich”, w którym miał odegrać jedną z kluczowych ról.

Bonucci od razu otrzymał opaskę kapitańską i miał się stać prawdziwym liderem zespołu. Niestety w początkowej fazie sezonu jego forma znacznie odbiegała od tej, do której przyzwyczaił obserwatorów w czasie swojej gry w „Stare Damie” i na dodatek cała drużyna osiągała wyniki poniżej oczekiwań. W efekcie Milan na zakończenie rozgrywek uplasował się tylko lub aż na miejscu gwarantującym start w Lidze Europy.

Klub z Włoch nie weźmie jednak udziału w tym pucharze, ponieważ złamał obowiązujące zasady Finansowego Fair Play i na dodatek popadł w spore problemy, które doprowadził do kolejnej zmiany właścicielskiej (więcej - TUTAJ).

Defensor jest wyraźnie zaniepokojony panująca sytuacją w drużynie i nosi się z zamiarem zmiany otoczenia, aby móc jeszcze powalczyć w nowym zespole o wyższe cele.

Media z Półwyspu Apenińskiego przekonują, że poważne zainteresowanie jego usługami przejawiają przedstawiciele PSG oraz Manchesteru United. Sam zawodnik jest ponoć skłonny przeprowadzić się do Paryża, ale „Czerwone Diabły” zamierzają zrobić wszystko, aby przekonać go jednak do przenosin do Premier League.

Według dziennikarzy „La Repubblica”, właściciele ekipy z Old Trafford zamierzają złożyć ofertę Milanowi za doświadczonego piłkarza opiewającą na 32 miliony euro. Ta kwota może zadowolić nowych właścicieli drużyny z San Siro, którzy za sprawą ewentualnej sprzedaży swojego obrońcy znacznie odciążyliby klubowy budżet, ponieważ Bonucci może liczyć na zarobki wynoszące 7,5 miliona euro na sezon (jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2022 roku - przyp. red.).

Samo przekonanie „Rossonerich” do sprzedaży 31-letniego zawodnika może jednak nie wystarczyć, ponieważ sam zainteresowany w przeszłości odrzucił już możliwość gry w Chelsea ze względu na chorobę syna i wolał kontynuować swoją przygodę z futbolem we Włoszech.ŹRÓDŁO
La Repubblica
TAGI: Leonardo Bonucci Manchester United FC AC Milan Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.