OFICJALNIE: Nowy klub Loïca Rémy'ego

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Nowy klub Loïca Rémy'ego
fot. UD Las Palmas

Loïc Rémy znalazł nowy zespół.

Francuski napastnik razem z Zekim Çelikiem zasilili szeregi Lille.

Ubiegły sezon był dla czterokrotnego mistrza Francji ogromnym rozczarowaniem. Drużyna do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie w Ligue 1. Misja zakończyła się ostatecznym sukcesem i zajęciem w ligowej siedemnastego miejsca.

W kolejnych rozgrywkach władze klubu nie chcą serwować swoim kibicom powtórki z rozrywki i na kilka tygodni przed startem sezonu kompletują kadrę pierwszego zespołu. W ostatnich dniach ogłoszono zakontraktowanie dwóch nowych piłkarzy. 

Çelik to utalentowany prawy defensor, który przez ostatnie dwa lata bronił barw Istanbulsporu. W minionym sezonie rozegrał na zapleczu ligi tureckiej 33 spotkania. Na jego dorobek złożyły się trzy gole i jedna asysta. Z Lille podpisał on kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Jego poprzedni pracodawca zainkasował z tytułu transferu 2,5 miliona euro.

- Cieszę się, że tutaj jestem. To klub, o którym kiedyś marzyłem. Wiem, że władze kładą ogromny nacisk na szkolenie młodych piłkarzy. Myślę, że to dobre miejsce dla mnie - powiedział reprezentant Turcji.

Ekipa z Flandrii wzmocniła także ofensywę. Rémy ostatnio występował w Las Palmas. 31-latek rozegrał w minionym sezonie 23 spotkania na boiskach La Liga. W tym czasie zdobył trzy bramki. Teraz postara się on pomóc będącemu w kryzysie zespołowi Lille. Jego umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Hiszpanie zarobią na tej transakcji niecałe 1,5 miliona euro.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogłem wrócić do Francji. Trafiłem do klubu, za którym stoi ogromna historia. Przemówiła do mnie wizja budowania zespołu, jaką nakreślili działacze, dlatego tu jestem - skwitował napastnik.

Çelik i Rémy to kolejno piąte i szóste wzmocnienie drużyny Galtiera przed sezonem 2018/2019. Wcześniej poinformowano o pozyskaniu Jonathana Ikoné, Hakima Ouro-Samy, Jonathana Bamby i Artona Zekaja.


ŹRÓDŁO
Lille OSC
TAGI: Oficjalnie Mehmet Zeki Çelik Loïc Rémy Istanbulspor UD Las Palmas Turcja Hiszpania Lille OSC Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.