OFICJALNIE: West Ham dalej się zbroi. Nowy obrońca

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: West Ham dalej się zbroi. Nowy obrońca
fot. West Ham

West Ham potwierdził kolejny letni transfer.

Niezwykle aktywni w trakcie tego okna transferowego działacze londyńskiej ekipy poinformowali o pozyskaniu siedmiokrotnego reprezentanta Paragwaju, Fabiána Balbueny. Z „Młotami” związał się on umową do 30 czerwca 2021 roku.

Corinthians już kilka dni temu potwierdziło, że West Ham aktywował klauzulę wpisaną w umowę 26-letniego środkowego obrońcy. Według UOL Esporte opiewała ona na cztery miliony euro (brytyjskie media piszą z kolei o czterech milionach funtów).

Dla Balbueny to pierwszy europejski klub w karierze. Wcześniej występował on w rodzimych Club Cerro Porteño de Presidente Franco, Club Rubio Ñú, Club Nacional Asunción oraz Club Libertad Asunción. Do brazylijskiego Corinthians trafił na początku 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał 80 spotkań, w których strzelił sześć goli i zaliczył jedną asystę. W sezonie 2017 sięgnął po mistrzostwo Brazylii.

- Jestem podekscytowany rozpoczęciem nowego wyzwania. Zrobię wszystko, by dostosować się do wymogów Premier League i sprostać oczekiwaniom - powiedział Paragwajczyk po parafowaniu kontraktu.

26-latek jest szóstym wzmocnieniem West Hamu. Wcześniej londyńczycy zakontraktowali Issę Diopa, Łukasza Fabiańskiego, Ryana Fredericksa, Andrija Jarmołenkę i Jacka Wilshere'a. O krok od podpisania umowy z „Młotami” jest Felipe Anderson, a działacze pracują też nad pozyskaniem Bernarda.ŹRÓDŁO
West Ham
TAGI: Oficjalnie Anglia Paragwaj Fabián Cornelio Balbuena González West Ham United FC Brazylia Corinthians São Paulo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.