OFICJALNIE: Fonte zakończył chińską przygodę. Wielki powrót do Premier League?!

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Fonte zakończył chińską przygodę. Wielki powrót do Premier League?!
fot. FotoPyk

José Fonte rozwiązał umowę z Dalian Yifang.

Doświadczony Portugalczyk trafił do Chin z West Hamu w lutym tego roku. Anglicy zarobili na tej transakcji blisko sześć milionów euro. Od tego czasu rozegrał na boiskach Super League siedem spotkań. Ponadto zanotował jeden występ w pucharze kraju.

34-latek brał w ostatnim czasie udział w mundialu. Wraz z reprezentacją Portugalii awansował do 1/8 finału, gdzie musiała uznać wyższość lepiej dysponowanego Urugwaju (1-2). Po zakończeniu imprezy powinien wrócić do Dalian Yifang. Tak się jednak nie stanie, ponieważ defensor rozwiązał umowę z tym klubem za obopólną zgodą. Według brytyjskiej prasy Fonte poszuka zatrudnienia w Premier League.

Dla środkowego obrońcy byłby to powrót na Wyspy, gdzie występował nieprzerwanie od 2007 roku, kiedy to zamienił Benficę na Crystal Palace. Później reprezentował jeszcze Southampton i wspomniany West Ham.  Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii rozegrał łącznie 178 spotkań. W tym czasie zdobył siedem goli i zanotował cztery asysty.

Portugalczyk tym samym zrobił miejsce w kadrze Dalian Yifang dla bohatera niedawnego transferu, środkowego napastnika Duviera Riascosa. Zespół Bernda Schustera musi pilnie obudzić się z ofensywnego letargu - w dotychczasowych jedenastu kolejkach strzelił zaledwie dziewięć bramek, co przełożyło się na zaledwie dziewięć punktów i przedostatnią lokatę w tabeli Chinese Super League.


ŹRÓDŁO
José Fonte (Instagram)
TAGI: Oficjalnie José Miguel da Rocha Fonte Dalian Aerbin FC Portugalia Chiny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.