El País: Szczegóły negocjacji w sprawie transferu Neymara

7 miesięcy temu
El País: Szczegóły negocjacji w sprawie transferu Neymara

„El País” dokładnie opisuje aktualną sytuację Neymara.

Brazylijczyk od dłuższego czasu był łączony z przeprowadzką do Realu Madryt, ale wszystko wskazuje na to, że skrzydłowy zostanie w Paris Saint-Germain, a Cristiano Ronaldo w ekipie „Królewskich” zastąpi Eden Hazard. „Los Blancos” starali się jednak o Neymara od kilku miesięcy, a także w ostatnich dniach. „El País” przekazuje dokładny przebieg rozmów oraz to, jak PSG udało się przekonać gwiazdę do pozostania.

Hiszpańscy dziennikarze powołują się na źródła zbliżone do zawodnika, lecz proszące o anonimowość. Według nich Real na poważnie rozpoczął starania o Brazylijczyka w grudniu zeszłego roku. Wtedy miała rozpocząć się seria regularnych spotkań pomiędzy ojcem, a jednocześnie agentem piłkarza oraz przedstawicielami klubu. W zeszłym tygodniu miała zostać podjęta ostateczna próba przekonania gracza do transferu.

Do Brazylii wysłany miał zostać Juni Calafat, blisko związany z Florentino Pérezem działacz. Spotkał się on z Neymarem Seniorem i przekazał, że w Realu napastnik będzie mógł liczyć na status największej gwiazdy, czego dowodem miała być sprzedaż Cristiano Ronaldo. Drzwi na transfer nie zostały co prawda definitywnie zamknięte, ale ojciec zawodnika dał Calafatowi wyraźny znak, że na podobne warunki jego syn może liczyć już w Paryżu.

Równolegle mistrzowie Francji prowadzili rozmowy z przedstawicielami Neymara, którego ojciec postawił sprawę jasno - zawodnik może zostać na Parc des Princes, o ile będzie odgrywać pierwsze skrzypce. To wcale nie było takie pewne ze względu na rosnącą pozycję Kyliana Mbappé, ale prezydent Nasser Al-Khelaifi miał zapewnić, że dopóki Neymar będzie w PSG, tak długo będzie znajdował się w centrum klubu.

To okazało się wystarczającym zapewnieniem. Neymar Senior przekazał Realowi, że jeśli klub naprawdę chce jego syna, musi się zgłosić z oficjalną ofertą do paryżan i to oni zdecydują czy chcą sprzedać gracza. To praktycznie blokuje transfer, ponieważ Al-Khelaifi miał uznać, że jeśli będzie zmuszony do jakiejkolwiek sprzedaży, prędzej odejdzie Mbappé.

Spora zasługa w zatrzymaniu Neymara w Paryżu należy też do Nike. Amerykański koncern jest związany z Brazylijczykiem oraz PSG, a fakt, iż piłkarz gra w tym klubie jest dla firmy odzieżowej bardzo opłacalny. Stroje Realu dostarcza z kolei Adidas, największy rywal Nike na rynku.

Ponadto „El País” informuje, że nad samopoczuciem Neymara działa cały sztab ludzi. Wokół niego pracują trzy osoby, które są odpowiedzialne za odpowiednie dobieranie towarzystwa piłkarzowi, tak by ten zawsze miał dostęp do stylistów, fryzjerów, a także ludzi, z którymi może po prostu imprezować lub rozmawiać na konkretne tematy. „Opiekunowie” inkasuję pięć tysięcy euro miesięcznie. W zeszłym sezonie skupiali się na zapewnieniu gwieździe rozrywki, ale od przyszłej kampanii zależy im na odpowiednim motywowaniu gracza oraz zapewnieniu pomocy w trudniejszych momentach sezonu.ŹRÓDŁO
El País
TAGI: Neymar Paris Saint-Germain FC Real Madryt CF Brazylia Hiszpania Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.