Pavard porozumiał się z nowym klubem. Transfer jeszcze w tym okienku?!

7 miesięcy temu
Pavard porozumiał się z nowym klubem. Transfer jeszcze w tym okienku?!
fot. FotoPyk

Benjamin Pavard może w najbliższym czasie opuścić szeregi Stuttgartu.

Według informacji przekazanych przez dziennikarzy „SWR”, świeżo upieczony mistrz świata osiągnął pełne porozumienie w sprawie warunków indywidualnego kontraktu z Bayernem Monachium.

Reprezentant Francji na mocy zawartej umowy miałby przenieść się na Allianz Arenę dopiero w lipcu 2019 roku po tym, jak w życie weszłaby klauzula odstępnego opiewająca na 35 milionów euro.

Przedstawiciele „Bawarczyków” nie zamierzają jednak do tego czasu czekać na pozyskanie nowego obrońcy i spróbują podjąć rozmowy ze Stuttgartem w kwestii sprowadzenia 22-letniego zawodnika jeszcze w trwającym okienku transferowym.

Władze „Die Schwaben” zdążyli już w ostatnich tygodniach wielokrotnie przyznać, że nie są skorzy do sprzedania Pavarda przed startem nadchodzącego sezonu nawet za 50 milionów euro i godzą się z faktem, że za rok zarobią na jego odejściu mniejsze pieniądze.

Jeżeli Bayern rzeczywiście wykaże się dużą determinacją i doprowadzi do wcześniejszego pozyskania Francuza to wówczas pobije najprawdopodobniej swój rekord transferowy, który wynosi 41,5 miliona euro. Taką kwotą klub z Monachium zapłacił Olympique'owi Lyon za Corentina Tolisso przed startem poprzedniego sezonu.

22-letni defensor trafił do Stuttgartu pod koniec sierpnia 2016 roku z Lille OSC za pięć milionów euro. Od tego czasu rozegrał 57 spotkań dla drużyny z Mercedes-Benz Areny, w których zdobył dwa gole i zanotował tyle samo asyst.TAGI: Benjamin Pavard VfB Stuttgart Bayern Monachium Niemcy Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.