OFICJALNIE: Dwaj zawodnicy Jagiellonii w Wigrach

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Dwaj zawodnicy Jagiellonii w Wigrach

Wigry Suwałki ogłosiły pozyskanie dwóch nowych piłkarzy.

Sezon pierwszej ligi startuje lada dzień, ale większość drużyn nadal nie domknęła kadr na przyszły sezon. Do wspomnianych ekip zaliczają się Wigry Suwałki, które na kilka godzin przed rozpoczęciem rozgrywek ogłosiły pozyskanie dwóch nowych piłkarzy. Są to Bartosz Bida i Martin Adamec.

Obaj zawodnicy dołączyli do szóstego zespołu poprzedniego sezonu zaplecza Ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii. Kluby zawarły umowę, na której podstawie gracze będą występować w ekipie prowadzonej przez Kamila Sochę do 30 czerwca 2019 roku.

Pierwszy z wymienionych piłkarzy to środkowy napastnik, który spędził poprzedni sezon w zespole Jagiellonii U-19. Na boiskach Centralnej Ligi Juniorów grupy wschodniej rozegrał 26 meczów. W tym czasie zdobył dwanaście goli i zanotował jedną asystę.

Adamec trafił z kolei do Białegostoku w marcu z austriackiego St. Pölten. W zespole wicemistrza Polski nie miał jednak okazji zadebiutować.

Warto dodać, że 20-latek ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Słowacji.

Przed sfinalizowaniem wypożyczenia do Wigier obaj zawodnicy przedłużyli swoje umowy z Jagiellonią do 30 czerwca 2021 roku.

Ekipa z Suwałk pozyskała w tym oknie transferowym piętnastu zawodników. Poza wspomnianymi Adamcem i Bidą, do klubu dołączyli m.in. Robert Bartczak, Jonathan Straus, Konrad Poprawa, czy Filip Karbowy.

Podopieczni Kamila Sochy zainaugurują ligowy sezon już w piątek. Ich rywalem będzie beniaminek z Jastrzębia. Początek spotkania o godzinie 20:30.


ŹRÓDŁO
Wigry Suwałki
TAGI: Oficjalnie Bartosz Bida Martin Adamec Jagiellonia Białystok Wigry Suwałki Polska Słowacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.