MEDIA: Morata zdecydował!

7 miesięcy temu
MEDIA: Morata zdecydował!
fot. Chelsea FC

Álvaro Morata wybrał klub, w którym zamierza kontynuować karierę.

Mimo zmiany menedżera w Chelsea, Hiszpan wciąż może mieć problemy z wywalczeniem miejsca w składzie. Maurizio Sarri planuje sprowadzić Gonzalo Higuaína, a taka konkurencja z pewnością nie będzie na rękę zawodnikowi, który miałby być nadal nominalnym środkowym napastnikiem. Morata uznał, że najlepiej będzie zmienić klub, a jego priorytetowym celem jest Milan.

Alfredo Pedullà informuje, że piłkarz bardzo dobrze pamięta dwa udane lata spędzone w ekipie Juventusu, dlatego też jest zdeterminowany, by następnym przystankiem w jego karierze były Włochy. Milan interesował się 25-latkiem już w zeszłym roku, ale wtedy gracz zdecydował się na przeprowadzkę do Chelsea, ponieważ miał odczuwać duże przywiązanie do turyńczyków.

W tym roku „Juve” również interesowało się jego usługami, lecz sprowadzenie Cristiano Ronaldo wyklucza możliwość sięgnięcia po Moratę, a to z kolei otwiera drzwi na jego transfer do Milanu. Zanim jednak „Rossoneri” przejdą do konkretów, rozwiązane muszą zostać pewne sprawy formalne.

Klub został wykluczony z Ligi Europy za złamanie przepisów Finansowego Fair Play. Władzę nad Milanem przejęło jednak Elliott Management, które stało się właścicielem ekipy z San Siro po tym jak Yonghong Li nie wykazywał możliwości dalszego spłacania pożyczki. Mediolańczycy walczą teraz o zmianę decyzji i powrót do europejskich rozgrywek. Decyzja Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu zapadnie dzisiaj.

Morata zadeklarował, że nie będzie miał problemu z tym, by grać w Europa League. Na ten moment zależy mu na powrocie do Włoch, gdzie mógłby wrócić do dawnej formy.ŹRÓDŁO
Alfredo Pedullà
TAGI: Álvaro Borja Morata Martín AC Milan Chelsea FC Hiszpania Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.