OFICJALNIE: Nowy napastnik Huddersfield. Miał zastąpić Lemara w AS Monaco!

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Nowy napastnik Huddersfield. Miał zastąpić Lemara w AS Monaco!

Huddersfield Town potwierdziło pozyskanie ósmego zawodnika przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu.

Przedstawiciele ekipy z John Smith’s Stadium poinformowali o osiągnięciu pełnego porozumienia z AS Monaco w sprawie sprowadzenia Adama Diakhaby'ego.

Ofensywny zawodnik, mogący występować na każdej pozycji w linii ataku, dołączył do angielskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2021 roku.

W podpisanym kontrakcie znalazł się zapis umożliwiający klubowi przedłużenie z nim umowy o kolejne dwanaście miesięcy.

Według nieoficjalnych informacji, drużyna z Księstwa na sprzedaży 22-letniego piłkarza zarobiła dziesięć milionów euro, czyli dokładnie tyle, ile zapłaciła za niego przed rokiem, gdy sprowadzała go do siebie z Rennes, jako wschodzącą gwiazdę oraz następcę Thomasa Lemara, który wówczas nosił się z zamiarem opuszczenia zespołu z Ligue 1.

Ostatecznie rodak Diakhaby'ego został na jeszcze jeden sezon w AS Monaco i skutecznie utrudnił życie swojemu o rok młodszemu koledze, któremu nie udało się wykazać pełnią drzemiącym w nim umiejętności i w efekcie teraz nie znalazł się w planach budowy klubu na nadchodzące rozgrywki oraz otrzymał zgodę na opuszczenie Stade Louis II.

Z tego faktu postanowili skorzystać właściciele Huddersfield Town, którzy przekonali Francuza do przeprowadzki do Premier League.

22-letni zawodnik w trakcie swojego rocznego pobytu w klubie z Księstwa rozegrał w jego barwach 30 spotkań i strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował trzy asysty.ŹRÓDŁO
Huddersfield Town FC
TAGI: Oficjalnie Adama Diakhaby Huddersfield Town FC AS Monaco Anglia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.