DI MARZIO: Benzema odchodzi z Realu? Zawodnik jest na tak!

6 miesięcy temu
DI MARZIO: Benzema odchodzi z Realu? Zawodnik jest na tak!
fot. FotoPyk

Karim Benzema rozpoczął poważne rozmowy na temat swojej wyprowadzki z Realu Madryt.

Według najnowszych doniesień  Gianluki Di Marzio coraz poważniej wygląda sprawa ewentualnej przeprowadzki Karima Benzemy do Milanu. „Rossoneri” mają tego lata nieco utrudnione zadanie na rynku transferowym, ponieważ dopiero w piątek okazało się, że klub jednak nie zostanie wykluczony z uczestnictwa w rozgrywkach Ligi Europy.

Teraz gdy wszystko rozwiązało się na korzyść mediolańczyków, działacze zamierzają przystąpić do ofensywy. Od dłuższego czasu podstawowym celem jest sprowadzenie napastnika z możliwie najwyższej półki. Rok temu ta sztuka się nie udała, przez co jako alternatywę sięgnięto po Nikolę Kalinicia, lecz Chorwat zupełnie nie spełnił oczekiwań. Ostatnio wysoko na liście życzeń znaleźli się Álvaro Morata oraz Gonzalo Higuaín, ale w międzyczasie ekipa z San Siro prowadzi rozmowy w sprawie Benzemy.

Di Marzio przekonuje, że w tej kwestii doszło już do bardzo ważnego spotkania. W zeszły poniedziałek przedstawiciele zawodnika zjawili się w Mediolanie, gdzie dyskutowali na temat transferu z pośredniczącym w negocjacjach Ludovikiem Fattizzo, a także dyrektorem sportowym Massimiliano Mirabellim i trenerem Gennaro Gattuso.

Legendarny defensywny pomocnik ma odgrywać szczególną rolę w całej operacji. Miał on nawet kontaktować się już bezpośrednio z piłkarzem, by zorientować się o jego chęciach na ewentualną przeprowadzkę. Benzemie rzekomo nie przeszkadza gra w Lidze Europy i wyraził wstępną zgodę na przeprowadzenie transakcji.

Milan zaoferował Francuzowi kontrakt, który zagwarantuje mu utrzymanie obecnych zarobków. 30-latek miałby podpisać czteroletni kontrakt (o rok dłuższy niż ten z Realem), a za sezon ma inkasować dziewięć milionów euro plus trzy miliony zależne od osiągnięć. Benzema utrzymuje dobre relacje z prezydentem „Królewskich”, Florentino Pérezem, dlatego nie powinien mieć problemów z uzyskaniem zgody na przeprowadzkę. To jednak nie gwarantuje jeszcze powodzenia operacji, ponieważ dużo zależy od żądanej przez madrytczyków kwoty.

Również „Diavolo” muszą na dniach rozwiązać pewne kwestie strukturalne. Klub został przejęty przez Elliot Management po tym, jak były właściciel Yonghong Li nie wywiązał się z terminu spłaty pożyczki. Amerykanie rozważają teraz zmiany na stanowiskach dyrektorskich, co oznacza, że niepewna jest przyszłość Massimiliano Mirabellego i Marco Fassone. Jeśli biznesmeni zdecydują się postawić na kogoś innego, to od nowej dyrekcji zależeć będzie czy postawić na dalsze rozmowy w sprawie Benzemy, czy też zwrócić się po młodszego gracza, jak choćby Alvaro Moratę.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Karim Benzema AC Milan Real Madryt CF Francja Hiszpania Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.