OFICJALNIE: Duże zmiany w Milanie. „To początek nowej ery!”

5 miesięcy temu OFICJALNIE: Duże zmiany w Milanie. „To początek nowej ery!”

Elliott Management powołał nowy sztab dyrektorów. Ze stanowiskiem pożegnał się choćby Marco Fassone, dotychczasowy dyrektor wykonawczy.

Silvio Berlusconi sprzedawał Milan, kiedy ten był w kryzysie, a pieniądze Yonghonga Li miały pomóc klubowi wyjść na prostą. Inwestycje dokonane na rynku przez Chińczyka oraz jego dyrektorów - wykonawczego Marco Fassone oraz sportowego Massimiliano Mirabellego - doprowadziły zespół do jeszcze większych kłopotów z Finansowym Fair Play i wykluczenia „Rossonerich” z europejskich pucharów.

Z odsieczą przybyli jednak Amerykanie. Elliott Management, które wcześniej udzieliło chińskiemu biznesmenowi pożyczki, przejęło władzę nad klubem, a natychmiastowa inwestycja pomogła wygrać sprawę przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu i przywrócił Milan do Ligi Europy. Po tym pierwszym sukcesie działacze zza oceanu rozpoczęli natychmiastowe porządki.

W oświadczeniu „Diavolo” czytamy, że w dyrekcji ekipy z San Siro doszło do wielu kluczowych zmian. Z posadą z miejsca pożegnał zatrudniony przez Yonghonga Li dyrektor wykonawczy Fassone. Nowym prezesem klubu został Paolo Scaroni, któremu pomagać będzie zespół dyrektorów, złożony z: Marco Patuano, Francka Tuilego, Giorgio Furlaniego, Stefano Cocirio, Salvatore Cerchione, Alfredo Craki oraz Gianluki D'Avanzo. Na tym jednak nie koniec.

Nowi właściciele informują, że wybrany już został nowy dyrektor wykonawczy, aczkolwiek jego personalia zostaną ujawnione w innym czasie. „Corriere della Sera” przed kilkoma dniami twierdziło, że bezpośrednim następcą Fassone ma zostać Ivan Gazidis, znany ze swojej pracy w Arsenalu. Klub szykuje jednak również niemałe kontrowersje.

Mimo mieszanych reakcji kibiców Amerykanie, zdaniem Gianluki Di Marzio, mieli zdecydował się na zatrudnienie Leonardo w roli menedżera zespołu. Brazylijczyk swego czasu był bardzo szanowany przez sympatyków „Rossonerich”, przed którymi popisywał się na boisku w roli piłkarza. Później był również trenerem, ale znacząco podpadł kibicom po tym jak niespodziewanie przeniósł się do Interu.

Oba nabytki muszą zostać jeszcze ogłoszone, do tego czasu ich zadania tymczasowo będzie wypełniał Scaroni. Zwieńczeniem zmian może być zwolnienie dyrektora sportowego Massimiliano Mirabellego, o czym informuje „Sky Sport Italia”.

Milan przekonuje w oświadczeniu, że zmiany, choć jeszcze niekompletne, mają być wyraźnym sygnałem, że klub wchodzi w zupełnie nową erę. Obecnie tworzony jest odpowiedni biznesplan, który w zgodzie z przepisami Finansowego Fair Play ma zaprowadzić „Diavolo” do Ligi Mistrzów.ŹRÓDŁO
AC Milan | Di Marzio | Sky Sport Italia | Corriere
TAGI: AC Milan Marco Fassone Massimiliano Mirabelli Paolo Scaroni Leonardo Brazylia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.