OFICJALNIE: Rekord transferowy Slavii Praga

5 miesięcy temu OFICJALNIE: Rekord transferowy Slavii Praga

Slavia Praga poinformowała o zrealizowaniu rekordowego zakupu.

Klub z Czech pozyskał na zasadzie transferu definitywnego Petera Olayinkę z KAA Gent.

Napastnik po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

- Peter zdecydował się na grę w Slavii. Wartość transferu wyniosła 3,2 miliona euro. W podpisanym kontrakcie nie znalazła się klauzula wyjścia - powiedział Jaroslav Tvrdík, prezes drużyny z Pragi.

Wspomniana wyżej kwota oznacza, że Nigeryjczyk został najdroższym piłkarzem sprowadzonym przez ekipę z Synot Tip Arény. Do tej pory tym mianem mógł się pochwalić Alexandru Băluță, który dołączył do klubu przed kilkoma tygodniami z CS Universitatea Krajowa za 2,65 miliona euro.

Warto także zauważyć, że 22-letni zawodnik stał się jednocześnie drugim największym zakupem w historii czeskich rozgrywek. Przed startem poprzedniego sezonu za wyższą sumę został pozyskany tylko Nicolae Stanciu przez Spartę Praga. Lokalny rywal Slavii zapłacił za niego nawet 4-5 milionów euro kwoty podstawowej.

Peter Olayinka trafił do Gentu w styczniu 2016 roku z KF Skënderbeu. Od tego czasu nie było mu jednak dane zadebiutować w barwach belgijskiej drużyny. Na swoje szczęście dużo więcej szans na wykazanie się miał na wypożyczeniach w Dukli Praga i Zulte Waregem.

Nigeryjczyk w drugim z wymienionych klubów spędził całe minione rozgrywki i rozegrał dla niego 40 spotkań, w których strzelił jedenaście bramek oraz zanotował piętnaście asyst.ŹRÓDŁO
Slavia Praga
TAGI: Oficjalnie Peter Oladeji Olayinka KAA Gent Slavia Praga Nigeria Belgia Czechy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.