OFICJALNIE: André Ayew zmienia klub

6 miesięcy temu
OFICJALNIE: André Ayew zmienia klub

André Ayew nie będzie grał dla Swansea po spadku do Championship.

Druga przygoda Ghańczyka w ekipie „Łabędzi” dobiega końca. Najdroższy piłkarz w historii kluby od dawna był wymieniany jako jeden z graczy, którzy mogą odejść w obliczu relegacji z Premier League. Teraz się to oficjalnie potwierdza. Swansea zamieściło na swojej stronie internetowej komunikat, w których informuje, iż gracz następny sezon spędzi w Fenerbahçe SK.

Z oświadczenia dowiadujemy się, że transakcja zostanie przeprowadzona na zasadzie rocznego wypożyczenia. Ponadto Turcy zapewnili sobie również prawo do wykupu gracza po sezonie, nie wiadomo jednak za jaką kwotę. Ayew opuścił już zgrupowanie „Swans” i udał się do nowego klubu, by dopełnić ostatnich formalności, takich jak testy medyczne. Kluby osiągnęły już pełne porozumienie.

Pierwsza przygoda skrzydłowego w Walii rozpoczęła się w 2015 roku. Po kilku latach spędzonych w Olympique Marsylia, w którym się wychowywał, gracz zdecydował się spróbować swoich sił na boiskach Premier League. Wolny transfer okazał się udanym wyborem dla Swansea, ponieważ zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony i zwrócił na siebie uwagę lepszych klubów.

Już po sezonie na wykup Ghańczyka zdecydował się West Ham, który zapłacił za niego 20,5 miliona funtów. Piłkarz wrócił jednak na Liberty Stadium zimą tego roku, by pomóc swojemu byłemu zespołowi utrzymać się w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. „The Jacks” wydali na niego rekordowe 18 milionów funtów, ale Ayewowi nie udało się wpłynąć na grę drużyny, co zakończyło się spadkiem.

28-latek rozegrał dla Swansea łącznie 47 meczów. Zdobył w nich 12 goli i dołożył do tego osiem asyst, należy jednak wspomnieć, że lwia część tego dorobku przypada na pierwszy pobyt zawodnika w klubie. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zawodnik zaliczył jedynie trzy asysty.ŹRÓDŁO
Swansea City
TAGI: Oficjalnie André Ayew Fenerbahçe SK Swansea City Anglia Ghana Walia Turcja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.