OFICJALNIE: Rekordowy transfer w Arabii Saudyjskiej

5 miesięcy temu OFICJALNIE: Rekordowy transfer w Arabii Saudyjskiej

W lidze Arabii Saudyjskiej trwa największe okno transferowe w jej historii. Nie dziwi więc pobicie rekordu.

Teraz należy on do Ahmeda Musy, który zmienił klub po dobrych w jego wykonaniu Mistrzostwach Świata. Jego pozyskanie ogłosił Al Nassr.

25-latek, który na mundialu strzelił dwie bramki,  zdecydował się na dość egzotyczny kierunek, ponieważ przenosi się właśnie do Arabii Saudyjskiej.

Musa wzmocnił Al Nassr, z którym podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku. Kwota transferowa wyniesie maksymalnie 28 milionów euro (z czego 16 milionów euro to kwota podstawowa).

Napastnik, który od 2016 roku był związany z Leicester City po rekordowym transferze z CSKA Moskwa, spędził ostatnie pół roku na wypożyczeniu właśnie w byłym klubie, skąd wcześniej wypłynął na szerokie wody. W barwach tej ekipy rozegrał we wszystkich rozgrywkach 16 meczów. Na jego dorobek złożyło się siedem bramek.

Warto dodać, że Nigeryjczyk to kolejne ciekawe wzmocnienie Al Nassr tego lata. Wcześniej klub poinformował m.in. o pozyskaniu Nordina Amrabata, Petrosa i Brada Jonesa.

Musa jest bohaterem zdecydowanie największego transferu w historii saudyjskiej piłki. Dotąd najwięcej wydało Al-Ahli, również w trwającym oknie, na 27-letniego reprezentanta Republiki Zielonego Przylądka Djaniny'ego - około dziesięć milionów euro (pieniądze powędrowały na konto meksykańskiego Santosu Laguna).ŹRÓDŁO
Al Nassr
TAGI: Oficjalnie Musa Ahmed Al-Nassr Leicester City FC Nigeria Arabia Saudyjska Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.