Wszystko uzgodnione. Nowy obrońca Leicester za 21 milionów!

7 miesięcy temu
Wszystko uzgodnione. Nowy obrońca Leicester za 21 milionów!

Leicester City sprowadza nowego defensora.

W ostatnich godzinach działacze „Lisów” przyspieszyli swoje działania na rynku. Wzmożenie aktywności szybko przynosi swoje efekty, bowiem uzgodniony właśnie został transfer Çağlara Söyüncü. Środkowy defensor Freiburga lada moment powinien przejść testy medyczne i zostać ogłoszony nowym piłkarzem mistrzów Anglii z 2016 roku.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez „Sky Sports”, strony doszły do porozumienia. Ta sama stacja telewizyjna już wczoraj przekonywała, że transakcja jest blisko realizacji, choć zaznaczała wtedy, iż nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Ważnym sygnałem było jednak to, że prowadzenie rozmów potwierdził sam agent Turka, Mustafa Dogru.

Klub uzgodniły, że transakcja będzie kosztować 19 milionów funtów, czyli nieco ponad 21 milionów euro. Oznacza to, że Leicester zdołało zbić wcześniej podawaną cenę o jeden milion. Defensor opuści zatem Freiburg po dwóch latach. W ciągu tych dwóch sezonów 22-latek wystąpił w 55 spotkaniach.

Söyüncü jest również reprezentantem swojego kraju. Pierwsze powołanie otrzymał już w listopadzie 2015 roku, ale na debiut musiał czekać do marca 2016. Od tamtej pory zanotował 16 występów w kadrze. Swego czasu na swoich celownikach mieli go działacze takich klubów jak Manchester City czy AS Roma.

Oprócz Turka Leicester jest też coraz bliżej pozyskania Filipa Benkovicia. On również jest obrońcą, ale „Sky Sports” podkreśla, że obie transakcje nie mają nic wspólnego z potencjalnym odejściem Harry'ego Maguire'a, który ma pozostać na King Power Stadium.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Çağlar Söyüncü Leicester City FC SC Freiburg Turcja Niemcy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.