OFICJALNIE: Zawodnik Manchesteru City bez pozwolenia na pracę

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Zawodnik Manchesteru City bez pozwolenia na pracę

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, potwierdził, że nie może korzystać z usług jednego ze swoich podopiecznych.

Chodzi o Douglasa Luiza, który trafił do City w zeszłym roku z Vasco. Brazylijski klub otrzymał wtedy za niego 12 milionów euro. Mimo upływu kolejnych miesięcy, 20-letni pomocnik cały czas nie zadebiutował w barwach „The Citizens”. Wiadomo już, że w najbliższym czasie się to nie zmieni. Angielska federacja nie przyznała mu bowiem pozwolenia na pracę.

- Nie może grać. Prawdopodobnie znowu wyślemy go na wypożyczenie do Girony i będziemy dalej pracować nad tym, by w końcu otrzymał to pozwolenie. Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego. Akceptuję zasady, ale ich nie rozumiem. Każdy na świecie może pracować tam, gdzie chce - powiedział Guardiola.

Jednym z kryteriów przyznawania pozwoleń na pracę w Anglii piłkarzom spoza Unii Europejskiej jest liczba występów w narodowych barwach (w przypadku Brazylii potrzebne byłoby 30 procent spotkań z ostatnich dwóch lat). Douglas ma na koncie mecze w brazylijskiej kadrze do lat 20, ale od ostatniego minęło już sporo czasu. W sprawie utalentowanego zawodnika próbował interweniować nawet selekcjoner pierwszej reprezentacji „Canarinhos”, Tite, ale na nic się to zdalo.

Douglas oczywiście nie odgrywałby w tym sezonie kluczowej roli w zespole City, ale Guardiola szykował go na zastępcę Fernandinho. Właśnie dlatego Hiszpan nie ukrywał dużego rozczarowania zaistniałą sytuacją.

Dodajmy, że w poprzednim sezonie Brazylijczyk zaliczył 15 występów w LaLiga w koszulce wspomnianej Girony.
ŹRÓDŁO
Globo Esporte I The Guardian
TAGI: Oficjalnie Anglia Brazylia Manchester City FC Douglas Luiz Soares de Paulo
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0271 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.