OFICJALNIE: Dziewiąty letni transfer Korony

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Dziewiąty letni transfer Korony
fot. Transfery.info

Korona Kielce poinformowała opinię publiczną o zakontraktowaniu dziewiątego zawodnika w trwającym okienku transferowym.

Do klubu z województwa świętokrzyskiego dołączył Matej Pučko z Realu Oviedo.

Ofensywny zawodnik mogący występować na skrzydle i na środku ataku zasilił szeregi „Żółto-Czerwonych” na zasadzie wolnego transferu po tym, jak przed kilkoma dniami rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z dotychczasowym pracodawcą.

24-letni piłkarz po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z Koroną do końca czerwca 2020 roku. W kontrakcie zawartym z byłym młodzieżowym reprezentantem Słowenii znalazł się zapis umożliwiający mu przedłużenie pobytu w Kielcach o kolejne dwanaście miesięcy.

Wychowanek NK Aluminij Kidricevo za sprawą bardzo dobrych występów w FC Koper zapracował sobie na transfer do Osasuny w połowie 2015 roku. Pučko w barwach hiszpańskiej drużyny prezentował się dość dobrze i na zapleczu LaLigi rozegrał w sumie 31 spotkań, w których zdobył cztery gole.

Ekipa z Pampeluny nie była jednak do końca zadowolona z jego dyspozycji i nie wykupiła go ze słoweńskiego zespołu. Z tego też powodu ofensywny zawodnik wrócił do kraju i po jednym sezonie postanowił ponownie spróbować swoich sił na Półwyspie Iberyjskim.

Tym razem dołączył do Realu Oviedo i miał w tym klubie olbrzymie problemy z regularną grą, o czym świadczy fakt, że w poprzednich rozgrywkach tylko sześć razy pojawił się na placu gry i dlatego zdecydował się na zmianę otoczenia.

Matej Pučko jest dziewiątym letnim wzmocnieniem Korony. Przed nim kontrakty z ekipą z Kielc podpisali Oktawian Skrzecz, Maciej Firlej, Wato Arweładze, Kornel Kordas, Paweł Sokół, Felicio Brown Forbes, Maciej Górski oraz Iván Márquez.ŹRÓDŁO
Korona Kielce
TAGI: Oficjalnie Matej Pučko Korona Kielce Real Oviedo Polska Słowenia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.