Sensacyjny powrót Zidane'a na ławkę trenerską?! Chwilę musi poczekać...

7 miesięcy temu
Sensacyjny powrót Zidane'a na ławkę trenerską?! Chwilę musi poczekać...
fot. FotoPyk

Zinedine Zidane miał wytypować swój następny kierunek w karierze trenerskiej.

Francuz od początku swojej trenerskiej przygody był związany z Realem Madryt. To tam zdobywał pierwsze szlify szkoląc rezerwy klubu, a następnie otrzymał szansę na prowadzenie pierwszego zespołu. Ryzyko związane z zatrudnieniem mało doświadczonego trenera spłaciło się wygraniem trzech Lig Mistrzów z rzędu. W ostatnich miesiącach „Zizou” uznał jednak, że prowadzenie „Królewskich” jest dla niego męczące, dlatego porozumiał się z klubem w kwestii rozstania.

Od tamtej pory pozostaje bez pracy, ale ten stan rzeczy nie musi się utrzymać przez długi czas. Zidane ma się już powoli rozglądać za kolejnym krokiem w swojej karierze i rozważa różne opcje. „L'Equipe” informuje ze swojej okładki, że szczególne zainteresowanie szkoleniowca wzbudza angielska Premier League. 46-latek chciałby tam kiedyś trafić i ma już nawet plan, jak może się to stać.

Zidane ma być bardzo chętny na objęcie posady menedżera w Manchesterze United. Ostatnimi czasy coraz więcej zamieszania rodzi się wokół José Mourinho, a brytyjskie media dostrzegają w tym tak zwany „syndrom trzeciego sezonu”. Mourinho często po dwóch kampaniach zaczyna popadać w konflikty z władzami klubu lub zawodnikami, co prowadzi do jego odejścia lub zwolnienia.

Tego lata Portugalczyk posprzeczał się z zarządem w związku z transferami, ale podpadł również drużynie, kiedy mówił na konferencji wprost o tym, że niektórych zawodników nie traktuje jako „swój skład”. Zidane ma uważnie obserwować sytuację i kiedy przyjdzie taka potrzeba, będzie w gotowości, by zastąpić byłego trenera Realu Madryt.

Na rozwój sytuacji z pewnością przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ponieważ mimo konfliktów, posada Mourinho jak na razie nie jest jeszcze zagrożona. Warto jednak dodać, że kilka tygodni temu hiszpańskie media informowały o tym, że „Zizou” osiągnął już porozumienie ze swoim byłym klubem - Juventusem. Zidane miałby tam zostać doradcą do spraw zarządzania sportowego. Więcej na ten temat przekazywaliśmy tutaj - http://transfery.info/116500,media-zaskakujace-porozumienie-zidanea.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Zinedine Zidane José Mourinho Manchester United FC Trenerzy Portugalia Francja Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0414 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.