Pomoc, skrzydło... jeszcze obrona! Milan finalizuje kolejny transfer

7 miesięcy temu
Pomoc, skrzydło... jeszcze obrona! Milan finalizuje kolejny transfer

AC Milan jest o krok od sprowadzenia nowego obrońcy.

Dyrektor sportowy Leonardo ani myśli się zatrzymywać. Ostatnie dni okna transferowego są w Mediolanie wyjątkowo pracowite. We wtorek potwierdzone zostało porozumienie w sprawie Tiémoué Bakayoko, a dziś kolej może przyjść na Samuela Castillejo. Na pomocniku i skrzydłowym się jednak nie skończy, bowiem ekipa z San Siro finalizuje właśnie transfer Diego Laxalta.

Lewy obrońca ma przenieść się do „Rossonerich” ze względu na kontuzję sprowadzonego wcześniej na zasadzie wolnego transferu Ivana Strinicia. Strony doszły już do porozumienia w sprawie wyceny piłkarza, choć forma płatności jest dość ciekawa.

Gianluca Di Marzio informuje, że kluby szybko uzgodniły, że wartość piłkarza opiewa na 18 milionów euro. Milanowi zależało jednak na jak największym rozbiciu kosztów, z racji wcześniejszych wydatków. Transfer będzie definitywny, ale większą część zapłaty będzie stanowiła karta zawodnicza Gianluki Lapaduli. Napastnik został już co prawda wykupiony przez Genoę, ale ta była zobowiązana przelać na konto „Diavolo” 11 milionów euro w czerwcu przyszłego roku.

W ramach porozumienia ustalono, iż genueńczycy po prostu nie będą musieli spłacać tej należności. Milan zapłaci zatem za Laxalta trzy miliony euro, a do tego „Rossoblu” mogą liczyć na bonusy w wysokości czterech milionów euro. Łącznie daje to wspomniane wyżej 18 milionów.

Transakcja czeka już w zasadzie jedynie na dopełnienie formalności, co potwierdzają także „La Gazzetta dello Sport” i „Sportitalia”. Najprawdopodobniej Leonardo postara się teraz o sfinalizowanie transferu Castillejo, a następnie podpisane zostaną odpowiednie dokumenty w sprawie Urugwajczyka.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Diego Sebastián Laxalt Suárez AC Milan Genoa CFC Gianluca Lapadula Urugwaj Włochy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0563 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.