OFICJALNIE: Jeszcze jeden wicemistrz świata kończy reprezentacyjną karierę

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Jeszcze jeden wicemistrz świata kończy reprezentacyjną karierę
fot. FotoPyk

Kolejna czołowa postać reprezentacji Chorwacji zdecydowała się zakończyć przygodę z kadrą narodową.

Chorwaci mają za sobą niezwykle udany mundial w Rosji, na którym udało im się osiągnąć swój najlepszy wynik w historii. Reprezentacja z Bałkanów wykazała się wielką wolą walki i wywalczyła ostatecznie wicemistrzostwo świata, choć po drodze musiała rozegrać wiele dodatkowych minut ze względu na rozstrzyganie meczów dopiero po dogrywkach.

Emocje po turnieju powoli opadają, dlatego chorwaccy piłkarze zaczynają podejmować ważne decyzje w kontekście swoich dalszych karier. Na rosyjskich boiskach zakończyła się reprezentacyjna przygoda Mario Mandžukicia oraz Vedrana Ćorluki, a teraz w ich ślady poszedł również Danijel Subašić.

„Drodzy kibice reprezentacji Chorwacji - nadszedł czas, bym pożegnał się z naszą ulubioną koszulką, po 10 latach. To była długa podróż, od pierwszego powołanie w 2008 roku, kiedy młoddy bramkarz z Zadaru spełniał swoje marzenia, poprzez wiele starań i ciężkiej pracy, lata cierpliwości na ławce rezerwowych, aż do pozycji numer 1” - napisał w liście do chorwackich kibiców bramkarz.

„Podjąłem tę decyzję na długo przed Mistrzostwami Świata 2018, chciałem zakończyć ten międzynarodowy rozdział na wielkiej scenie. To było jedno z moich marzeń. Wszyscy mamy datę ważności i musimy ocenić jak długo możemy grać. Może mógłby wytrzymać jeszcze jeden turniej, ale to by było prawdopodobnie za dużo. Z tej racji chcę umożliwić moim kolegom, którzy czekają na swoją szansę tak jak ja kiedyś, żeby oni także mogli spełniać marzenia i grać dla Chorwacji. To oni są przyszłością kadry”.

„Moja droga w tej świętej koszulce kończy się srebrnym medalem. Dałem z siebie wszystko, z honorem i dumą w każdym meczu. Może nie było ich zbyt dużo, ale to nieistotne. Ważne jest to, że czuję się spełnionym, szczęśliwym człowiekiem, który reprezentował swój kraj i nosił najpiękniejsze barwy na świecie. Wszyscy śniliśmy na jawie podczas powitania w Zagrzebiu, Zadarze, w całej Chorwacji. To napiękniejsze i najbardziej emocjonujące chwile w mojej karierze, które zdefiniowały jej międzynarodową część, tak jak ten miesiąc przygody w Rosji”.

Subašić zaczynał swoją przygodę z reprezentacją w 2006 roku, kiedy debiutował dla kadry U-21. W seniorskiej drużynie debiutował w listopadzie 2009 roku w sparingu z Lichtensteinem. Wraz z drużyną pojechał na EURO 2012 i 2016 oraz na Mistrzostwa Świata w 2014 i 2018 roku. 33-latek rozegrał dla Chorwatów łącznie 44 spotkania.ŹRÓDŁO
HNS
TAGI: Oficjalnie Danijel Subasić AS Monaco Monako Francja Chorwacja Koniec kariery
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0493 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.