OFICJALNIE: Teodorczyk w Serie A!

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Teodorczyk w Serie A!
fot. FotoPyk

Łukasz Teodorczyk opuszcza Anderlecht.

Były napastnik Lecha Poznań robił furorę w swoim pierwszym sezonie w Belgii, ale ostatnia kampania nie była już dla niego tak udana. Biorąc to pod uwagę, klub zdecydował się wystawić napastnika na listę transferową. Gracz pobierał spore wynagrodzenie, a działacze szukali oszczędności, dlatego też popularny „Teo” nie miał innego wyjścia i musiał szukać nowego pracodawcy.

Tego znalazł we Włoszech. Agencja, która reprezentuje interesy zawodnika potwierdziła już wcześniej, że Polak przejdzie w Italii testy medyczne przed swoim transferem do Udinese. Te zakończyły się powodzeniem, co pozwoliło stronom podpisać odpowiednie dokumenty oficjalnie potwierdzające przeprowadzenie transferu.

Transakcja odbyła się na zasadzie transferu definitywnego, a jego wartość miała wynieść siedem milionów euro. Oznacza to, że Belgowie zarobią na napastniku. Wcześniej sprowadzali go z Dynama Kijów na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 4,5 miliona.

Teodorczyk spędził w barwach „Les Mauves et Blancs” dwa sezony. Tak jak wspomniano, pierwszy był znacznie lepszy w wykonaniu snajpera, bowiem graczowi udało się zdobyć w nim łącznie 30 goli. W drugiej kampanii było ich już o połowę mniej.

Ostateczny bilans 27-latka zamknął się w liczbie 93 rozegranych meczów oraz 45 zdobytych goli i dziewięciu asystach.

Udinese zajęło w poprzednim sezonie czternaste miejsce w tabeli Serie A.ŹRÓDŁO
Anderlecht
TAGI: Oficjalnie Polska Belgia Włochy Łukasz Teodorczyk Udinese Calcio RSC Anderlecht
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0195 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.