Hit PSG na koniec okna?! Dwa konkretne cele

6 miesięcy temu
Hit PSG na koniec okna?! Dwa konkretne cele

Paris Saint-Germain nie zakończyło jeszcze swoich działań na rynku.

Mistrzowie Francji są ponownie głównym faworytem do triumfów na krajowym podwórku, ale działacze marzą o dominacji na arenie międzynarodowej. Klubowi udało się zatrzymać trzon drużyny, szczególnie paryżan cieszy to w kontekście formacji ataku, ale trener Thomas Tuchel wciąż widzi pewne braki, które można by zapełnić. Szczególnie zależy mu na wzmocnieniu środka pola.

Aktualnie trwają poszukiwania pomocnika z jak najwyższej półki. PSG rozważa skorzystanie z okazji i sięgnięcia po Claudio Marchisio, który kilka dni temu pożegnał się z Juventusem, ale w przypadku Włocha na prowadzeniu jest jednak AS Monaco. Ekipy z Parc des Princes to jednak nie zraża, bowiem ma ona również inne cele.

Według informacji podawanych przez kataloński „Sport”, paryżanie wykazują bardzo poważne zainteresowanie Sergio Busquetsem oraz Ivanem Rakiticiem. Transfery obu z pewnością nie wchodzą w grę, ale Paris Saint-Germain chce się zorientować w sytuacji i sięgnąć po chociaż jednego z nich.

Chęć sprowadzenia Chorwata nie jest niczym nowym. Niedawno „Mundo Deportivo” donosiło, iż PSG przygotowało nawet ofertę za pomocnika, a ta miała być na tyle kusząca, że gracz poważnie ją rozważa. Wspomniany wcześniej dziennik twierdzi jednak, że „Blaugrana” wolałaby zachować trzon swojego zespołu w ostatnich dniach okna, dlatego sceptycznie podchodzi do transferu.

Jeśli jednak pojawi się dobra propozycja, może ona zostać przemyślana. Barcelona rozpoczęła już nawet starania o znalezienie ewentualnego następcy. Jeśli faktycznie doszłoby do transferu, znacznie bliżej odejścia jest Rakitić, z kolei przenosiny Busquetsa wydają się być bardzo mało prawdopodobne. Oba dzienniki przekonują, że „Barça” prowadzi rozmowy w sprawie przedłużenia jego kontraktu, a klauzula w nim zamieszczona ma opiewać na 500 milionów euro.ŹRÓDŁO
Sport | Mundo Deportivo
TAGI: Sergio Busquets Burgos Ivan Rakitić Paris Saint-Germain FC FC Barcelona Chorwacja Hiszpania Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.