Lipsk szykuje rekordowy transfer!

6 miesięcy temu
Lipsk szykuje rekordowy transfer!

RB Lipsk nie składa broni w walce o skrzydłowego.

„Czerwone Byki” zajęły w poprzednim sezonie dopiero szóste miejsce i chcą, by rozpoczynająca się kampania była o wiele bardziej udana. W tym celu klub chce dokonać kolejnych wzmocnień. Do tej pory udało się dokonać kilku ciekawych transferów i zachować trzon drużyny, ale ekipa z Lipska wciąż uważa, że musi sprowadzić skrzydłowego. W tej kwestii ma konkretny plan.

W poprzednim sezonie z dobrej strony pokazał się wypożyczony z Evertonu Ademola Lookman. Anglik powrócił na Goodison Park, ale jak na razie nie otrzymał szans na grę. RB chce to wykorzystać i od kilku tygodni prowadzi poważne negocjacje w sprawie lewego skrzydłowego. Wcześniej złożone zostały dwie oferty, a teraz Niemcy zgłaszają się z kolejną.

Według „Daily Mirror” klub jest bardzo zdeterminowany, ponieważ jest gotów pobić swój rekord transferowy, byle tylko pozyskać 20-latka. Dziennik informuje, że najnowsza propozycja opiewa na 22 miliony funtów, czyli w przeliczeniu 24,5 miliona euro.

Problem w tym, że nawet taka wartość nie do końca przekonuje liverpoolczyków. I tak progresem jest to, iż „The Toffees” w ogóle rozważają transfer, ponieważ jeszcze do niedawna nawet to nie było pewne. Letnie wzmocnienia formacji ofensywnej sprawiły jednak, że Everton jest gotów przemyśleć sprzedaż utalentowanego zawodnika. Żądana suma to 30 milionów funtów, czyli ponad 33 miliony euro.

Do końca okna transferowego w Niemczech został jeszcze ponad tydzień, dlatego RB Lipsk ma jeszcze trochę czasu na przeprowadzenie transferu. Everton będzie musiał jednak nieco obniżyć swoje wymagania, ponieważ inaczej trudno będzie o jego realizację.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Ademola Lookman RB Lipsk Everton FC Anglia Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.