Skandal we Włoszech. Kibice Lazio wprowadzili na stadionie zakazane miejsca dla kobiet

5 miesięcy temu
Skandal we Włoszech. Kibice Lazio wprowadzili na stadionie zakazane miejsca dla kobiet

Zagorzali kibice Lazio wyznaczyli strefę na Stadio Olimpico, do której mogą wchodzić wyłącznie mężczyźni.

„Tifosi” rzymskiego klubu znani są ze swoich mocno prawicowych poglądów i nie raz zdarzało im się wywoływać kontrowersje. W obecnym sezonie kibice „Aquile” nie kazali długo na to czekać, ponieważ wywołali burzę już w pierwszym spotkaniu Serie A. Głośne dyskusje wywołała decyzja grup kibicowskich, które wyznaczyły specjalne miejsca, do których nie mogą wejść kobiety.

Przed sobotnim meczem Lazio z Napoli kibice z Curva Nord, czyli trybuny, na którą uczęszczają najbardziej zagorzali kibice „Biancocelestich”, roznieśli specjalne ulotki, które informowały o nowych zasadach panujących na trybunie.

„Curva Nord jest dla nas miejscem świętym. To środowisko z niepisanym kodeksem zasad, który musi być przestrzegany. Pierwsze rzędy są niczym okopy. I w tych okopach nie zezwalamy przebywać kobietom, żonom i partnerkom, zapraszamy je na miejsca powyżej dziesiątego rzędu. Każdy kto wybiera stadion jako alternatywę dla romantycznego spaceru po Villa Borghese może sobie wybrać inne miejsce na Olimpico” - napisali kibice Lazio.

Choć nieformalny zakaz dotyczy tylko pierwszy kilku rzędów, sprawa wywołała niemałą burzę na Półwyspie Apenińskim. Kibice zostali oskarżeni o dyskryminację, a sprawą planuje się zająć włoska federacja - FIGC. Jej komisarz, Roberto Fabbricini, w mocnych słowach wypowiedział się na temat sprawy.

- To po prostu kiepski żart. Jeśli mówimy o stadionie, który powinien być miejscem spotkań dla całej rodziny, wprowadzanie getta dla konkretnej grupy ludzi jest dla mnie najzwyczajniej głupie - powiedział Fabbricini w rozmowie z „Radio Anch'io Sport”.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez „Corriere della Sera”, policja wszczęła już postępowanie w tej sprawie. Osoby, które rozprowadzały ulotki zostały zidentyfikowane, a konieczne informacje zostały przekazane prokuraturze. Na tym może się jednak nie skończyć, ponieważ rozpoczęcie własnego śledztwa planuje FIGC. To mogłoby się wiązać z potencjalnymi karami dla Lazio.ŹRÓDŁO
Corriere della Sera | Radio Anch'io Sport
TAGI: SS Lazio Kibice Włochy
Zobacz również
Ramsey od lipca w Juventusie
9 godzin temu  
0
Gorączka Higuaína
18 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.