OFICJALNIE: Z Legii do Genoi

5 miesięcy temu
OFICJALNIE: Z Legii do Genoi

Utalentowany bramkarz rozstał się z akademią Legii Warszawa i postanowił rozwijać swoje umiejętności pod okiem szkoleniowców Genoi.

Tomasz Woźniak zdecydował się na opuszczenie szeregów stołecznego zespołu. 16-letni zawodnik był związany z „Wojskowymi” od początku sezonu 2014/2015. Wówczas przeniósł się na Łazienkowską z Varsovii i od tego momentu zbierał bardzo dobre recenzje za swoje występy.

Dobra postawa młodego bramkarza nie umknęła uwadze wysłannikom europejskich klubów. Spośród nich najbardziej konkretni i zdecydowani okazali się przedstawiciele Genoi, którzy najpierw zaprosili utalentowanego piłkarza na testy pod koniec czerwca.

Polak zrobił na nich bardzo dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym młodzieżowego zespołu i i ten następnie przekonał władze ekipy z Włoch do jego definitywnego pozyskania.

Agencja menedżerska „INNfootball”, która dba o interesy 16-letniego zawodnika, poinformowała, że wszystkie formalności związane z przeprowadzką golkipera na Półwysep Apeniński zostały już dopięte.

Woźniak związał się z Genoą do końca czerwca 2020 roku. W zawartej umowie znalazł się także zapis umożliwiający mu przedłużenie pobytu w ekipie ze Stadio Luigi Ferraris.

Młody bramkarz rozpocznie swoją przygodę z włoskim futbolem od treningów oraz gry w młodzieżowej drużynie „Rossoblu”.

16-latek decydując się na przenosiny do Genui dołączył nie tylko do pokaźnej polskiej kolonii w tym mieście, gdzie występują już Krzysztof Piątek (Genoa), Dawid Kownacki, Karol Linetty i Bartosz Bereszyński (Sampdoria), ale także do grona wielu utalentowanych bramkarzy nabywających nowych umiejętności oraz doświadczenia w zagranicznych klubach. Spośród nich można wyróżnić między innymi Kamila Grabarę (Liverpool), Marcina Bułkę (Chelsea) czy Marcela Lotkę (Bayer Leverkusen).ŹRÓDŁO
INNfootball
TAGI: Oficjalnie Tomasz Woźniak Legia Warszawa Genoa CFC Polska Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.