Kusząca oferta za Strootmana. Transfer „last minute”?!

4 miesiące temu Kusząca oferta za Strootmana. Transfer „last minute”?!
fot. FotoPyk

Okno transferowe we Włoszech dobiegło końca, ale Kevin Strootman wciąż może zmienić barwy klubowe.

Większość lig nie zdecydowało się na krok podobny do Anglików i Włochów, przez co okno transferowe trwa dla nich tradycyjnie do końca sierpnia. Skorzystać na tym chce Olympique Marsylia. Trener Rudi Garcia nie ukrywa, że w jego układance brakuje środkowego pomocnika, nie owijając w bawełnę dodał, iż chodzi konkretnie o Strootmana. Na Stadio Olimpico wpłynęła oferta, podlegająca obecnie poważnemu rozważeniu..

Propozycja jest bardzo kusząca dla klubu oraz samego piłkarza. „Corriere dello Sport” informuje, że rzymianie otrzymaliby za swojego gracza 25 milionów euro. Taka kwota ich satysfakcjonuje, zwłaszcza iż w składzie zespołu Eusebio Di Francesco nie brakuje zawodników mogących występować w środku pola.

„Giallorossi” przekazali Strootmanowi i jego agentowi, że zostawiają im podjęcie ostatecznej decyzji. 28-latek analizuje swoją sytuację, ale pewne jest, że po ewentualnej przeprowadzce nie powinien narzekać na swoją pensję. Obecnie zarabia on 3,2 miliona euro za sezon gry, ale Marsylia jest gotowa znacznie poprawić tę liczbę. Po przenosinach gracz miałby inkasować 4,5 miliona euro rocznie.

Nie powinno zatem dziwić, że pomocnik poważnie zastanawia się nad przyjęciem oferty. Co prawda dobrze czuje się w stolicy Włoch, ale zdaje sobie sprawę, że to wyjątkowa okazja. Musi się jednak spieszyć z dokonaniem wyboru, ponieważ okno transferowe we Francji zamyka się w piątek.

Strootman trafił do Romy w 2013 roku z PSV. Wystąpił łącznie w 131 meczach, w których zdobył 13 goli i zaliczył 20 asyst.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Kevin Strootman Olympique Marsylia AS Roma Holandia Włochy Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.