Inter z okrojoną kadrą na Ligę Mistrzów

4 miesiące temu Inter z okrojoną kadrą na Ligę Mistrzów

Inter nie będzie mógł zgłosić do Ligi Mistrzów pełnej kadry.

Zgodnie z przepisami UEFA, każdy klub startujący w rozgrywkach Champions League może zgłosić na liście A nazwiska 25 piłkarzy. Dodatkowymi wymogami jest to, że czterech z nich musi być wychowankami szkółki kraju, z którego pochodzi zespół i czterech graczy musi być wychowankami danej ekipy. Inter nie będzie miał jednak możliwości zgłoszenia takiej liczby zawodników.

Gianluca Di Marzio informuje, że „Nerazzurri” nie uporali się z swoimi problemami z Finansowym Fair Play, dlatego UEFA postanowiła interweniować. Europejska federacja piłkarska czekała z decyzją do końca okna transferowego, ponieważ podstawowym wymogiem było to, czy mediolańczykom uda się zachować równowagę między zakupami a sprzedażami w zestawieniu z ostatnio zgłoszoną listą zawodników do Ligi Europy sezonu 2016/2017.

Ta sztuka „Beneamacie” się nie udała i teraz klub czekają konsekwencje. UEFA postanowiła ograniczyć liczbę zawodników w kadrze Interu do 22. Włoski dziennikarz dodaje, że Luciano Spalletti zdecydował już, kto nie zagra w elitarnych rozgrywkach. Na liście pominiętych mają się znaleźć Roberto Gagliardini, Tomasso Berni, Dalbert Henrique oraz João Mário.

Jest to dodatkowe utrudnienie dla Interu, który w tym sezonie po kilku latach powrócił do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Mniejszy wybór zawodników może być o tyle problematyczny, że zespół trafił do dość trudnej grupy B. Zmierzy się w niej z Barceloną, Tottenhamem oraz PSV.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Inter Mediolan Liga Mistrzów UEFA Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.