Pavard zaprzecza porozumieniu z Bayernem. Jednak zagraniczny transfer?!

4 miesiące temu Pavard zaprzecza porozumieniu z Bayernem. Jednak zagraniczny transfer?!
fot. Instagram

Bayern Monachium starał się pozyskać Benjamina Pavarda w trakcie letniego okienka transferowego. Piłkarz nie zdecydował się na opuszczenie Stuttgartu i niewykluczone, że po zakończeniu obecnego sezonu opuści Bundesligę.

Media w Niemczech informowały w czasie letniego okienka transferowego, że poważne zainteresowanie usługami aktualnego mistrza świata przejawiają przedstawiciele „Bawarczyków”.

W pojawiających się doniesieniach nie brakowało spekulacji na temat rzekomego porozumienia pomiędzy zawodnikiem a ekipą z Allianz Areny, które miałoby wejść w życie od 1 lipca 2019 roku. Wówczas Bayern mógłby aktywować klauzulę odstępnego zawartą w umowie piłkarza ze Stuttgartem opiewającą od wspomnianego dnia na 35 milionów euro.

Drużyna z Monachium była w ostatnich tygodniach gotowa zaoferować za niego znacznie wyższa sumę. Klub z Mercedes-Benz Areny nie wyrażał jednak chęci sprzedaży swojego piłkarza. Sam zainteresowany także wolał przynajmniej przez jeszcze jeden sezon pozostać w szeregach „Die Schwaben”.

Teraz obrońca postanowił zabrać głos w całej sprawie i zaprzeczył osiągnięciu jakiegokolwiek porozumienia z „Bawarczykami” oraz zasugerował, że po zakończeniu rozgrywek może opuścić Niemcy.

- Absolutnie niczego nie podpisałem z Bayernem. To dziennikarze tylko o tym mówią i piszą. Jestem obecnie w Stuttgarcie i czuję się tutaj dobrze. W planie na moją karierę było zostanie jeszcze jeden sezon w Niemczech. Jestem w bardzo dużym klubie z fantastycznymi kibicami. Ten zespół jest jak rodzina, a to jest dla mnie ważne - powiedział 22-letni defensor.

Pavard trafił na Mercedes-Benz Arenę w sierpniu 2016 roku. Od tego czasu rozegrał 59 spotkań dla „Die Schwaben” i strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował tyle samo asyst.ŹRÓDŁO
L’Équipe
TAGI: Benjamin Pavard VfB Stuttgart Bayern Monachium Niemcy Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.