Fabiański i Zieliński po remisie z Włochami. „Wygląda to obiecująco”

4 miesiące temu Fabiański i Zieliński po remisie z Włochami. „Wygląda to obiecująco”
fot. FotoPyk

Łukasz Fabiański i Piotr Zieliński skomentowali występ Polski w starciu z Włochami.

Polacy wywożą z Bolonii jeden punkt i choć można odczuwać lekki niedosyt, patrząc na to, że wyrównująca bramka dla „Azzurrich” padła dopiero w końcówce i to po rzucie karnym, „Biało-Czerwoni” nie ukrywają zadowolenia. Łukasz Fabiański dostrzega wiele plusów tego spotkania, zauważając, że był to pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera.

- Przede wszystkim zagraliśmy odważnie, nie baliśmy się wyprowadzać piłki od własnej bramki, budowaliśmy akcje od tyłu nawet przy pressingu przeciwnika, więc myślę, że to bardzo pozytywne elementy - przekonuje bramkarz w pomeczowym wywiadzie dla „TVP Sport”.

- Udało nam się stworzyć kilka naprawdę dobrych sytuacji. Mecz był dla nas pozytywny. Teraz czeka nas więcej pracy, to początek nowego etapu, pod wodzą nowego trenera. Jak na pierwszy mecz możemy być zadowoleni. Minusy? A były jakieś? Może w drugiej połowie przestaliśmy na spokojnie rozgrywać piłkę. Gdy byliśmy już zmęczeni i Włosi napierali, zaczęliśmy grać długie piłki zamiast utrzymać posiadanie. Jest to element, nad którym trzeba pracować, ale nie zapominajmy, że graliśmy jak równy z równym na wyjeździe z naprawdę silną reprezentacją.

Podobne zdanie ma Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli, który otworzył wynik spotkania, jest przekonany, że z taka gra dobrze wróży na przyszłość.

- Możemy być zadowoleni z tego co pokazaliśmy. To był pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, wyglądało to obiecująco, ale na pewno jest nad czym pracować. Byliśmy razem tylko cztery dni, więc pewne mechanizmy muszą funkcjonować inaczej, ale czuć wielki optymizm przed następnymi meczami.ŹRÓDŁO
TVP Sport
TAGI: Łukasz Fabiański Piotr Zieliński West Ham United FC SSC Napoli Anglia Włochy Polska Liga Narodów
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.