Guardiola selekcjonerem?! „To moje marzenie”

3 miesiące temu Guardiola selekcjonerem?! „To moje marzenie”
fot. FotoPyk

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, wyznał, że chciałby kiedyś zostać selekcjonerem.

Choć kluby coraz częściej bagatelizują mecze reprezentacji, dla trenerów możliwość prowadzenia drużyny narodowej jest wciąż wielkim prestiżem. Podobnie myśli Pep Guardiola, który w klubowym futbolu osiągnął już niemalże wszystko co tylko mógł. Hiszpan na ten moment jest związany z Manchesterem City i nie spieszy się z odejściem, lecz nie ukrywa, że pewnego dnia chętnie poprowadzi którąś z reprezentacji.

Szkoleniowiec został zapytany najpierw o możliwość decydowania o składzie kadry Hiszpanii.

- Czy poprowadzę Hiszpanię? Wątpię, by to się kiedykolwiek wydarzyło - odparł bez ogródek Guardiola. Menedżer nie chciał zagłębiać się w uzasadnienie takiej opinii, ale nie jest tajemnicą, iż problemem mogłyby być kwestie polityczne. W ostatnich miesiącach szkoleniowiec wywołał kontrowersje, podkreślając swój lokalny patriotyzm i poparcie dla niepodległości Katalonii.

Inaczej jest jednak z innymi reprezentacjami. Guardiola przyznaje, że w najbliższych latach może się podjąć takiego wyzwania.

- Prowadzenie reprezentacji? Każdy ma jakieś marzenie, co chciałby robić w przyszłości, ale to nie oznacza, że się ono spełni. Chciałbym poprowadzić drużynę na Mistrzostwach Świata i zdobyć Mistrzostwo Europy. Chciałbym przeżyć coś takiego. Kiedy oglądam mundial, myślę sobie, że chciałbym tam być. Jako piłkarz miałem tylko jedną taką okazję.

- To może się wydarzyć, może za osiem, 12, 14 lat... To tylko marzenie, które mam jako szkoleniowiec i jako osoba. Może się to stanie, może nie.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Pep Guardiola Manchester City FC Trenerzy Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.