POTWIERDZONE: Berlusconi wraca do piłki!

3 miesiące temu POTWIERDZONE: Berlusconi wraca do piłki!
fot. Wikipedia

Niedługo trwała rozłąka Silvio Berlusconiego ze światem futbolu.

Ekscentryczny Włoch rozstał się z Milanem w zeszłym roku, kiedy sprzedał swoje udziały chińskiemu inwestorowi, Yonghongowi Li (który tego lata stracił je na rzecz Elliott Management). Czas pokazał jednak, że polityk nie potrafił długo wytrzymać bez piłki i ponownie wkracza do akcji. Potwierdzają się informacje podawane w ostatnich tygodniach - Berlusconi zostanie nowym właścicielem trzecioligowej Monzy.

Doniesienia mediów potwierdził obecny prezydent klubu, Nicola Colombo.

- Porozumieliśmy się w sprawie przejęcia 95 procent udziałów, które trafią do nowych współwłaścicieli, pozostałe 5 procent pozostanie w moich rękach - wyznał Colombo w rozmowie z „Il Giorno”.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Berlusconi miał przejąć tylko 70 procent udziałów. Colombo tłumaczy jednak dlaczego zdecydował się oddać większy pakiet.

- Dlaczego tak dużo? Tak czy tak miałbym tylko mniejszościowy pakiet udziałów, więc 5 procent czy 30 procent nie robiło mi większej różnicy - mówi wprost.

- Uzgodniliśmy już wszelkie szczegóły. W tym momencie powodzenie całej operacji leży już w rękach Berlusconiego. Chcę w obecnym sezonie odgrywać istotną rolę w Monzy, ponieważ to będzie silna drużyna, budowaliśmy ją z pasją i poświęceniem w ostatnich latach. Zawodnicy już pokazali, że mogą być jednymi z najlepszych w tej lidze. Nowy właściciel może nas wzmocnić jeszcze bardziej, choć już teraz jesteśmy konkurencyjni.

Wraz z Berlusconim do Monzy zawita jego wieloletni współpracownik z Milanu - Adriano Galliani. Według „Sport Mediaset” panowie mają plan, żeby w roli trenera zatrudnić Christiana Brocchiego.ŹRÓDŁO
Il Giorno | Sport Mediaset
TAGI: Silvio Berlusconi Nicola Colombo Società Sportiva Monza 1912 Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.