Mertesacker bardzo szczerze o odejściu Wengera z Arsenalu

3 miesiące temu Mertesacker bardzo szczerze o odejściu Wengera z Arsenalu
fot. FotoPyk

Per Mertesacker wypowiedział się na temat niedawnego odejścia Arsène'a Wengera z Arsenalu.

Kilka miesięcy temu dobiegła końca ponad 20-letnia era francuskiego szkoleniowca w londyńskim klubie. Z „Kanonierami” Wenger sięgnął m.in. po trzy mistrzostwa i siedem Pucharów Anglii. W ostatnim czasie drużyna Arsenalu prezentowała się jednak poniżej oczekiwań i doświadczony menedżer się z nią pożegnał.

Mertesacker trafił do stolicy Anglii w 2011 roku z Werderu. Buty na kołku zawiesił niedawno, rozpoczynając jednocześnie pracę w klubowej akademii.

- Odejście Wengera było dla nas wszystkich zaskakujące. Pewnego dnia przyszedł do nas i powiedział, że wraz z działaczami ustalił, iż po sezonie pożegna się z drużyną.

- To był smutny moment, ponieważ miałem poczucie, że dołożyłem do tego cegiełkę. Jego odejście było również winą piłkarzy. Mieliśmy wiele szans na to, by prezentować się lepiej. Nie udawało się, podczas gdy on cały czas nas wspierał. Byłem pierwszą osobą, która odczuła potrzebę wygłoszenia kilku słów. Powiedziałem, że bardzo tego żałuję.

- To było dla niego ważne, żebyśmy mieli coś do powiedzenia jako drużyna i stali po jego stronie. Gdy informacja o jego odejściu została potwierdzona, atmosfera całkowicie się zmieniła.

- On jest wspaniałym człowiekiem, który zmienił ten klub. Nie mógł odnieść większego sukcesu z drużyną. Zasłużył na godziwe pożegnanie i odszedł jako legenda - przyznał Mertesacker.ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Per Mertesacker Anglia Niemcy Francja Arsenal FC Arsène Wenger
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.