Klich o Nawałce: Mówił tak profesjonalnie, że nie było wiadomo, o co mu chodzi

3 miesiące temu Klich o Nawałce: Mówił tak profesjonalnie, że nie było wiadomo, o co mu chodzi
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Mateusz Klich na łamach „Rzeczpospolitej” wypowiedział się na temat pracy z selekcjonerem reprezentacji Polski, Jerzym Brzęczkiem, oraz jego poprzednika - Adama Nawałki.

28-letni pomocnik bardzo udanie rozpoczął nowy sezon. W pięciu premierowych spotkaniach ligowych Leeds United strzelił trzy gole i zaliczył asystę. Kolejne ostatnie podanie dorzucił kilka dni temu. Wysoka forma Klicha sprawiła, że po długiej przerwie wrócił on do reprezentacji.

Piłkarz zadebiutował w kadrze w 2011 roku. Do września 2014 roku zanotował 10 występów z orzełkiem na piersi. Później jednak był regularnie pomijany przez Nawałkę, choć trzeba podkreślić, że przez długi czas nie było to zaskoczeniem. We wrześniu - już za kadencji Brzęczka - Klich ponownie zagrał w biało-czerwonych barwach, pojawiając się na murawie w meczach z Włochami (1:1) i Irlandią (1:1).

- Trener Brzęczek wjechał i powiedział, jak chce, żeby wszystko wyglądało. Nie ubierał tego w poezję. Trener Nawałka był bardzo profesjonalny, mówił tak profesjonalnie, że nie było wiadomo, o co mu chodzi. Trzeba było się domyślać. Pracowałem z nim tylko na początku, nie mogę oceniać całej kadencji, słyszałem, że później się trochę zmienił. Brzęczek jest konkretny. Mówi to, co myśli. I nie nosi szaliczków.

- Jestem ciekawy, jak się rozwiniemy. Trener ma jasny plan. Jak na selekcjonera to chyba coś nowego, że nie chce grać tylko z kontry i szybkimi skrzydłami. Ma inny pomysł, niż kopnąć piłkę do Roberta Lewandowskiego, liczyć, że Robert sam się przy niej utrzyma i najlepiej jeśli strzeli jeszcze trzy gole - powiedział Klich w wywiadzie z „Rzeczpospolitą” (całość TUTAJ).ŹRÓDŁO
Rzeczpospolita
TAGI: Mateusz Klich Polska Reprezentacja Polski Adam Nawałka Anglia Leeds United A.F.C. Jerzy Brzęczek
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.