OFICJALNIE: UEFA wznawia postępowanie przeciwko PSG

3 miesiące temu OFICJALNIE: UEFA wznawia postępowanie przeciwko PSG

Unia Europejskich Związków Piłkarskich nie daje za wygraną i ponownie przyjrzy się wydatkom Paris Saint-Germain FC.

Przedstawiciele francuskiego klubu starali się w trakcie letniego okienka transferowego zrobić wszystko, aby wysłannicy UEFA spojrzeli na nich przychylnym okiem w kwestii przestrzegania przez zespół zasad Finansowego Fair Play.

W tym celu ekipa z Parc des Princes przed startem sezonu wykupiła jedynie Kyliana Mbappé z AS Monaco oraz pozyskała za gotówkę dwóch defensorów - Thilo Kehrera i Juana Bernata. Poza nimi szeregi paryskiej drużyny na zasadzie wolnego transferu zasilili jeszcze Gianlugi Buffon i Eric Maxim Choupo-Moting.

Nieco większa liczba piłkarzy została zmuszona lub zdecydowała się na opuszczenie PSG. W sumie klub na rozstaniu definitywnym lub tymczasowym z jedenastoma zawodnikami zarobił blisko 110 milionów euro.

Tym samym aktualny mistrz Francji uzyskał prawie dwukrotnie wyższą kwotę niż potrzebował, aby udowodnić przed UEFA, że przestrzega zasad Finansowego Fair Play.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich po przeanalizowaniu wszystkich wniosków postanowiła jednak ponownie przyjrzeć się wydatkom ekipy z Parc des Princes.

Decyzja Szefa Komisji do spraw Kontroli Finansów Klubów i późniejsze wnioski kolejnych komisji były sprzeczne. Z tego też powodu decydujemy się na dalsze badanie tej sprawy - czytamy w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez UEFA.

Przypominamy, że PSG jest już od dłuższego czasu posądzane o przyjmowanie dodatkowych pieniędzy od niektórych sponsorów, aby dochód klubu uległ sztucznemu zwiększeniu. Na razie nie udało się udowodnić tej praktyki stosowanej przez przedstawicieli francuskiego zespołu, któremu może za to grozić nawet wykluczenie z udziału w europejskich pucharach.ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Oficjalnie Paris Saint-Germain FC Francja UEFA
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.