OFICJALNIE: Zamieszanie z transferem Jacha do Premier League. Jest oświadczenie Zagłębia Lubin

4 miesiące temu
OFICJALNIE: Zamieszanie z transferem Jacha do Premier League. Jest oświadczenie Zagłębia Lubin
fot. Crystal Palace

Zagłębie Lubin wystosowało komunikat dotyczący prowizji za transfer Jarosława Jacha do Crystal Palace.

Całą sprawę opisał w „Przeglądzie Sportowym” Antoni Bugajski. Jach trafił do Crystal Palace zimą. Anglicy zapłacili za niego około trzech milionów euro. Taki zarobek był możliwy po podwyższeniu klauzuli wpisanej w jego kontrakt z Zagłębiem, która pierwotnie opiewała na 500 tysięcy euro.

Lubinianie mieli za to przelać wysoką prowizję menedżerowi zawodnika, Pawłowi Staniszewskiemu. Podobno w grę wchodziło aż 700 tysięcy euro. Jak podał „PS”, Zagłębie zapłaciło agentowi 200 tysięcy w ramach pierwszej raty i uznało, że na tym koniec.

- W klubie jest teraz bardzo nerwowo i moją reakcją nie chcę podnosić temperatury. Oczywiście tego nie odpuszczę, lecz nie zrobię też tak, że dostaję pismo i następnego dnia składam skargę do PZPN. (…) Nie ukrywam, że jestem zniesmaczony otrzymanym pismem, ale wciąż wierzę, że sobie wyjaśnimy wszelkie nieporozumienia. Nie mam sobie nic do zarzucenia w tej sprawie - powiedział sam Staniszewski.

Na reakcję Zagłębia nie trzeba było długo czekać.

„Zagłębie Lubin S.A. informuje, że w związku z prowadzonym w Spółce postępowaniem wyjaśniającym, decyzją Zarządu Spółki prowizja menadżerska za transfer wychodzący Jarosława Jacha do angielskiej drużyny Crystal Palace F.C. (23 stycznia 2018 roku) zostanie wypłacona jedynie częściowo pośrednikowi transakcyjnemu Pawłowi Staniszewskiemu, prowadzącemu agencję menadżerską pod nazwą Staniszewski Football Management, w terminie ustalonym przez poprzedni Zarząd Zagłębia Lubin S.A.

Opinia ekspertów przeprowadzających postępowanie wyjaśniające, zapisy obowiązującej umowy oraz prawomocne wyroki sądów ogłaszane dotychczas w podobnych sprawach, potwierdzają że prowizja w oczekiwanej przez pośrednika kwocie jest rażąco wygórowana i sprzeczna ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem prawa i zasadami współżycia społecznego” - czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że Jach jest obecnie wypożyczony z Crystal Palace do Rizesporu.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy I Zagłębie Lubin
TAGI: Oficjalnie Polska Anglia Turcja Çaykur Rizespor Crystal Palace FC Zagłębie Lubin Jarosław Jach
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.