Miażdżące statystyki. Gwiazdor może zostać „wypchnięty” z PSG

4 miesiące temu
Miażdżące statystyki. Gwiazdor może zostać „wypchnięty” z PSG
fot. Le Parisien

„L'Equipe” przekazało bardzo ciekawe statystyki dotyczące współpracy między napastnikami Paris Saint-Germain.

Czasami Thomas Tuchel jest zmuszony do rotowania składem, ale podstawowe ofensywne trio jego zespołu tworzą oczywiście Neymar, Kylian Mbappé i Edinson Cavani. W ostatnich kilkunastu miesiącach pojawiało się wiele informacji sugerujących, że ten pierwszy nie lubi się z Cavanim. Obecnie doniesienia na temat niesnasek między nimi ucichły, ale francuscy dziennikarze dostrzegli, że urugwajski napastnik zaczyna być pomijany na boisku przez kolegów z zespołu.

Liczby są miażdżące. Jak podaje „L'Equipe”, 25 procent wszystkich podań autorstwa Neymara trafia do Mbappé. Francuz odwzajemnia się Brazylijczykowi 31 procent wszystkich swoich dograń. Podania Neymara do Cavaniego wynoszą z kolei... 0,5 procenta dograń tego pierwszego. W przypadku Mbappé liczba ta jest tylko nieco większa i wynosi pięć procent.

W ostatnim meczu ligowym z Olympique Lyon (5:0) Cavani przebywał na murawie przez blisko 40 minut i w tym czasie nie otrzymał od dwójki partnerów z ataku ani jednego podania.

Można przypuszczać, że spora część informacji na temat konfliktów w szatni PSG była rozdmuchiwana przez media, ale powyższe liczby ewidentnie pokazują, że Neymar i Mbappé nie szukają na murawie Cavaniego. Ten co prawda cały czas imponuje skutecznością (sześć goli i trzy asysty w ośmiu meczach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki), ale Urugwajczyk zaczyna odczuwać boiskową izolację i podobno nie czuje się już w PSG tak dobrze jak wcześniej.

Jeśli się to nie zmieni, jego odejście z paryskiego klubu będzie coraz bardziej prawdopodobne.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Paris Saint-Germain FC Francja Brazylia Urugwaj Kylian Mbappé Lottin Neymar Edinson Roberto Cavani Gomez
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.