Niespodzianka! Milan finalizuje hitowy transfer!

4 miesiące temu
Niespodzianka! Milan finalizuje hitowy transfer!
fot. Instagram

W tym momencie wszystko wskazuje na to, że AC Milan pozyska Lucasa Paquetę z Flamengo.

Jak poinformował RaFla Mengo, a potem potwierdziło GloboEsporte.com, Lucas Paquetá jeszcze w tym tygodniu przejdzie testy medyczne przed styczniowym transferem. Wcześniej wynegocjowano kwotę transakcji - 35 milionów euro, do których mogą dojść bonusy. Tyle samo oferowało Paris Saint-Germain, jednak Włosi okazali się bardziej przekonujący w rozmowach i po prostu w Milanie piłkarz ma większe szanse na regularną grę. Nie bez znaczenia wydaje się też prowadzący negocjacje Leonardo, od lata dyrektor sportowy w Mediolanie.

Lucas Paquetá jest 21-letnim ofensywnym pomocnikiem (lub lewoskrzydłowym), jedną z największych gwiazd brazylijskiej ligi. We Flamengo debiutował w marcu 2016 roku, ale w tym roku wyrósł na gwiazdę zespołu. W 24 meczach ligowych strzelił dziewięć bramek i zaliczył dwie asysty. Dobra forma zaowocowała powołaniem do reprezentacji Brazylii i występami we wrześniowych meczach towarzyskich przeciwko Stanom Zjednoczonym i Salwadorowi.

Paquetá w obowiązującej do 30 czerwca 2020 roku umowie z Flamengo ma wpisaną klauzulę kwoty odstępnego w wysokości 50 milionów euro, jednak władze brazylijskiego klubu uznały, że jest ona zbyt wygórowana i zgodzą się na sprzedaż za wspomniane 35 milionów euro podstawy.

Co ciekawe, dla Milanu byłby to pierwszy Brazylijczyk w obecnej kadrze, chociaż w przeszłości często właśnie ta nacja decydowała o sile mediolańskiego klubu. GloboEsporte.com przywołuje Kakę, który we Włoszech grał w latach 2003-2009 i 2013-2014.ŹRÓDŁO
GloboEsporte.com
TAGI: Lucas Tolentino Coelho de Lima Flamengo Rio de Janeiro AC Milan Brazylia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.