MEDIA: Ogromny wzrost wartości Piątka. Padnie polski rekord transferowy?!

4 miesiące temu
MEDIA: Ogromny wzrost wartości Piątka. Padnie polski rekord transferowy?!
fot. FotoPyk

Doskonała forma Krzysztofa Piątka w bardzo krótkim czasie wpłynęła na wzrost jego wartości rynkowej.

Reprezentant Polski imponuje niebywałą skutecznością na włoskich boiskach i w dotychczas ośmiu rozegranych spotkaniach w barwach Genoi strzelił aż trzynaście bramek.

Znakomita skuteczność 23-letniego zawodnika nie umyka uwadze wysłannikom silniejszych klubów. Już teraz można przeczytać, że poczynaniom byłego gracza Cracovii przyglądają się między innymi skauci Barcelony cz Borussii Dortmund.

Dziennikarze „Corriere dello Sport” są przekonani, że jeżeli Piątek utrzyma dobrą dyspozycję na przestrzeni całego sezonu, to wówczas ekipa z Stadio Luigi Ferraris zarobi z tytułu jego sprzedaży ogromne pieniądze.

Już teraz wspomniane źródło szacuje, że „Rossoblu” mogą oczekiwać od zespołów zainteresowanych kupnem Piątka blisko 40 milionów euro, czyli prawie dziesięć razy więcej niż wyłożyli na jego pozyskanie z Cracovii.

Jeżeli te spekulacje znalazły by swoje potwierdzenie, to wówczas byliśmy świadkami największej sprzedaży w historii Genoi. Do tej pory za rekordową sumę szeregi włoskiego klubu odpuścił Diego Milito, który przed startem sezonu 2009/2010 przeniósł się do Interu za 25 milionów euro.

Ponadto 23-letni napastnik stałby się najdroższym Polakiem. Na chwilę obecną ten tytuł dzierży Arkadiusz Milik, który w sierpniu 2016 roku zamienił Ajax na Napoli za 32 miliony euro.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Krzysztof Piątek Genoa CFC Polska Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.