OFICJALNIE: Reprezentacja Kostaryki ma nowego selekcjonera

2 miesiące temu OFICJALNIE: Reprezentacja Kostaryki ma nowego selekcjonera
fot. Wikipedia

Reprezentacja Kostaryki zakończyła poszukiwania nowego selekcjonera.

Opiekunem ćwierćfinalistów Mistrzostw Świata w 2014 roku został mianowany Gustavo Matosas. Wybór Urugwajczyka nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem zważywszy na fakt, iż od kilku dni przebywał on w stolicy kraju, gdzie wraz z przedstawicielami tamtejszej federacji piłkarskiej negocjował warunki kontraktu.

Zatrudnienie Urugwajczyka oznacza tym samym zakończenie trwających trzy miesiące poszukiwań następcy Óscara Ramireza, którego umowa wygasła wraz z zakończeniem Mistrzostw Świata. Przypomnijmy, iż Kostarykanie na rosyjskim mundialu nie zdołali wyjść z grupy, w której rywalizowali z Brazylią, Szwajcarią oraz Serbią.

Dla Matosasa będzie to pierwsza styczność z prowadzeniem drużyny narodowej. Wcześniej był on bowiem związany jedynie z futbolem w wydaniu klubowym, odnosząc sukcesy głównie z drużynami ligi meksykańskiej.

51-latek na nowym stanowisku zadebiutuje już w trakcie nadchodzących meczów towarzyskich przeciwko Meksykowi oraz Kolumbii. W dalszej przyszłości nowy selekcjoner będzie miał za zadanie udanie poprowadzić swoją kadrę w turnieju o Złoty Puchar Ameryki Północnej, którego kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych.

W ostatnim notowaniu rankingu FIFA reprezentacją Kostaryki sklasyfikowana była na 37. pozycji.


ŹRÓDŁO
Federación Costarricense de Fútbol
TAGI: Oficjalnie Gustavo Cristian Matosas Paidón Argentyna Kostaryka Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.