OFICJALNIE: Sroga kara dla Pogoni Szczecin. Zakaz transferowy na dwa okna!

3 miesiące temu
OFICJALNIE: Sroga kara dla Pogoni Szczecin. Zakaz transferowy na dwa okna!

FIFA ukarała Pogoń Szczecin.

Jak poinformowali działacze zespołu z województwa zachodniopomorskiego, FIFA nałożyła na niego zakaz przeprowadzania transferów do klubu w trakcie dwóch najbliższych okien. Ukarany został również 29-letni skrzydłowy Pogoni, Spas Delew, na którego nałożono czteromiesięczną dyskwalifikację we wszystkich rozgrywkach. 


Cała sprawa dotyczy przenosin Delewa do Szczecina, co miało miejsce w 2016 roku. Pogoń miała naruszyć wtedy przepisy kontraktowe.

Jak napisała jednak w oświadczeniu: „Decyzja FIFA DRC jest w ocenie zawodnika oraz klubu bezprecedensowa, bowiem FIFA DRC uznała, że jednostronne rozwiązanie przez piłkarza umowy z klubem Beroe Stara Zagora, w zgodzie z prawem bułgarskim, naruszyło przepisy FIFA o stabilności kontraktowej. Delew trafił do klubu jako wolny zawodnik. Stało się tak na skutek stwierdzenia przez bułgarską federację, iż skutecznie rozwiązał umowę o pracę z Beroe Stara Zagora. W następstwie tego federacja wystawiła dokument ITC umożilwiający rejestrację zawodnika w Pogoni”.

Zarówno klub, jak i sam zawodnik odwołają się od postanowienia FIFA do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie.

Mający problemy z kolanem Delew w tym sezonie na razie tylko raz wybiegł na boisko. Jeśli chodzi o jego całkowity bilans w barwach Pogoni, wynosi on 65 meczów, 10 bramek i 13 asyst.ŹRÓDŁO
Pogoń Szczecin
TAGI: Oficjalnie Polska Bułgaria Pogoń Szczecin Beroe Stara Zagora Spas Delew
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.